نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح پیشنهادی «سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی» بررسی شد

طرح پیشنهادی سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی در جلسه اخیر کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه «طرح پیشنهادی سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی» مورد بررسی قرار گرفت و اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون موضوع مذکور ارائه کردند.

همچنین در این جلسه اشاره شد که حوزه تعلیم و تربیت غیررسمی به عنوان یکی از اولویت‌های سال ۹۳ کمیسیون تعلیم و تربیت مورد نظر قرار گرفته است و ۳ عنوان از برنامه‌های مصوب این کمیسیون در سال جاری به تربیت غیر رسمی اختصاص دارد.

به همین منظور برای سامان بخشی به چارچوب تعلیم و تربیت غیررسمی، پیشنهاد شد تا یک کارگروه ذیل کمیسیون مذکور تشکیل شود و همچنین به جایگاه و شأن نظام خانواده در رابطه با حوزه تعلیم و تربیت غیررسمی توجه ویژه ای شود. تعامل نهادهای آموزشی غیررسمی با بخش‌های حاکمیتی، توجه به تجربه ساماندهی منابع آموزشی و کمک آموزشی در وزارت آموزش و پرورش، اولویت بندی حوزه­‌های مرتبط با تعلیم و تربیت غیررسمی با توجه به وسعت فضای عملیاتی این حوزه، ارائه مفهومی جامع از تعلیم و تربیت غیر رسمی و همچنین توجه به آموزش‌های نیمه پنهانی که دولت به آنها ورود پیدا نکرده است، از جمله پیشنهاداتی بود که توسط اعضای جلسه مطرح شد.

در نهایت مقرر شد تا با توجه به جایگاه و اولویت نهاد خانواده در تعلیم و تربیت غیر رسمی، پس از تبیین مفهومی مشخص از تعلیم و تربیت رسمی و غیر رسمی، در جلسات آینده بررسی موضوع مذکور ادامه یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم