نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح پیشنهادی «سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی» بررسی شد

طرح پیشنهادی سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی در جلسه اخیر کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه «طرح پیشنهادی سامان بخشی تعلیم و تربیت غیررسمی» مورد بررسی قرار گرفت و اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون موضوع مذکور ارائه کردند.

همچنین در این جلسه اشاره شد که حوزه تعلیم و تربیت غیررسمی به عنوان یکی از اولویت‌های سال ۹۳ کمیسیون تعلیم و تربیت مورد نظر قرار گرفته است و ۳ عنوان از برنامه‌های مصوب این کمیسیون در سال جاری به تربیت غیر رسمی اختصاص دارد.

به همین منظور برای سامان بخشی به چارچوب تعلیم و تربیت غیررسمی، پیشنهاد شد تا یک کارگروه ذیل کمیسیون مذکور تشکیل شود و همچنین به جایگاه و شأن نظام خانواده در رابطه با حوزه تعلیم و تربیت غیررسمی توجه ویژه ای شود. تعامل نهادهای آموزشی غیررسمی با بخش‌های حاکمیتی، توجه به تجربه ساماندهی منابع آموزشی و کمک آموزشی در وزارت آموزش و پرورش، اولویت بندی حوزه­‌های مرتبط با تعلیم و تربیت غیررسمی با توجه به وسعت فضای عملیاتی این حوزه، ارائه مفهومی جامع از تعلیم و تربیت غیر رسمی و همچنین توجه به آموزش‌های نیمه پنهانی که دولت به آنها ورود پیدا نکرده است، از جمله پیشنهاداتی بود که توسط اعضای جلسه مطرح شد.

در نهایت مقرر شد تا با توجه به جایگاه و اولویت نهاد خانواده در تعلیم و تربیت غیر رسمی، پس از تبیین مفهومی مشخص از تعلیم و تربیت رسمی و غیر رسمی، در جلسات آینده بررسی موضوع مذکور ادامه یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم