نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح ضیافت اندیشه فرصتی برای ارتقای اندیشه درجامعه است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اینکه طرح ضیافت اندیشه فرصتی برای نقد آراء و تفکرات است، گفت: از این فرصت می‌توان برای ارتقا اندیشه در جامعه استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، سید جعفر کاظمی، در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه بیرجند گفت: جامعه را می‌توان به یک رایانه تشبیه کرد که برای فعالیت به سه بخش سخت ‌افزار، نرم ‌افزار و جریان الکتریسیته نیازمند است که بخش سخت افزار آن همان علم است که لازمه پیشرفت و تعالی هر جامعه‌ای است.

وی اظهار کرد: جریان الکتریسته مورد نیاز هر جامعه اقتصاد و نرم افزار جامعه نیز همان فرهنگ است و بدون عنصر سوم یعنی فرهنگ؛ علم و اقتصاد ما را به هدف اصلی یعنی ساختن جامعه‌ای بر اساس تمدن ایرانی اسلامی نمی‌رساند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی با اشاره به اینکه باید برای تأثیرگذاری در بعد فرهنگ تلاش کنیم، افزود: بدون فرهنگ صحیح دچار همان آسیب‌های جوامع غربی مانند سست شدن بنیان خانواده، افزایش خودکشی‌ها و…خواهیم شد و طعم شیرین آرامش را در درون خود و در جامعه نخواهیم چشید.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم