نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح سه ترمه شدن دانشگاه آزاد از سال آینده اجرایی می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور از امکان ارایه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، حسین غریبی امروز در جمع اصحاب رسانه استان گیلان با بیان اینکه ۵ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد اظهار کرد: از میان بیش از ۸ هزار متقاضی عضو هیئت علمی، ۵ هزار نفر پس از مراحل جذب و تائید صلاحیت علمی از سوی واحدها در دانشگاه آزاد اسلامی جذب می شوند.

وی به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توسعه تحصیلات تکمیلی اشاره و تصریح کرد: در همین راستا اولویت با دارندگان مدرک دکتری و اولویت بورس با دانشجویان ترم های آخر دوره دکتری است.

وی با بیان اینکه صلاحیت علمی متقاضیان توسط واحدها و مراکز دانشگاهی تائید می شود گفت: پس از قبول شدن صلاحیت علمی اساتید روسا می توانند قرارداد ببندند.

غریبی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر یک میلیون و ۷۸۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۸ هزار و ۸۰۰ عضو هیئت علمی دارد.

وی در ادامه از امکان ارایه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.

وی اضافه کرد: برای آنکه از وقت اعضای هیئت علمی استفاده بیشتری شود و دانشجویان علاقه‌مند نیز بتوانند در زمان کوتاه تری فارغ التحصیل شوند، یک ترم استاندارد ۱۶ هفته ای برای تابستان در این دانشگاه تعریف شده است.

غریبی در خصوص تسهیلات مالی برای دانشجویان و اساتید در ترم تابستان گفت: دانشجویانی که در ترم تابستان شرکت نمایند تنها دو سوم شهریه ثابت را پرداخت خواهند کرد؛ همچنین حقوق اساتید حق التدریسی نیز ۲ برابر حقوق ترم های دیگر خواهد بود.

وی گفت: بخشنامه مربوط به سه ترمه شدن دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته آینده به مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

غریبی اضافه کرد: در ابلاغیه های جدید، ترم تابستان دانشجویان به جای ۶ واحد درسی می توانند ۱۰ واحد را بگذرانند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه تغییری در مدت زمان دو ترم تحصیلی جاری ایجاد نخواهد شد و دو ترم به صورت کاملا استاندارد و در ۱۶ هفته برگزار می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم