نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح دانشگاه امیرکبیر برای «تکریم دانشجو»

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اختصاص اعتباراتی برای ساخت خوابگاه خبر داد و گفت: برنامه‌هایی برای تکریم دانشجو و اجرای برنامه‌های فرهنگی با همکاری نماینده ولی فقیه در دانشگاه در دستور کار داریم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر احمد معتمدی در مراسم تودیع و معارفه معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه دارای ارکان مختلف دانشجو، استاد، کارمند و مدیریت است، اظهار داشت: باید بپذیریم که اگر دانشجو نباشد دانشگاه معنی ندارد از این رو همه ما باید در خدمت دانشجو باشیم و با این حساب همه ما معاون دانشجویی هستیم.

معتمدی با اشاره به مشکلات موجود در بخش خوابگاه، ادامه داد: اگر دانشگاه مشکل در واگذاری خوابگاه دارد دلیل آن این است که کمبود خوابگاه داریم و دراین زمینه معاونت مالی می تواند کمک کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بهبود اجرای امور، خاطر نشان کرد: برنامه های دانشگاه با اولویت تقسیم کار اجرایی خواهد شد. معاونت آموزشی در بسیاری از موارد با کاهش تنش دانشجویان می تواند بسیاری از امور را انجام دهد و دانشکده ها نیز در ابتدای امر می توانند به موارد درخواستی دانشجویان رسیدگی کنند.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه اگر کارها با اولویت امور دانشجویی اجرایی شود، مشاهده می شود که پذیرش مسئولیت سخت نیست، ادامه داد: از سوی دیگر باید شرایط دانشجو را درک کنیم. دانشجویان در یک شرایط سنی هستند که هم آرمان گرا و هم ایده محور هستند و از سوی دیگر هیجانات جوانی را دارند و ممکن است در برخی مواقع پرخاشگری کنند. که با در نظر گرفتن این شرایط کار کردن آسانتر خواهد شد از این رو باید در برخورد با دانشجو بازنگری شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به بسیاری از مسایل نیاز به زمان بیشتری دارد، اضافه کرد: نیازهایی چون کمبود خوابگاه، سلف سرویس‌ها و مسایل رفاهی نیاز به زمان بیشتری دارد ولی از سوی دیگر دانشجویان نباید تصور کنند که به آنها بها داده نمی شود؛ چراکه که این ذهنیت تبدیل به عکس العمل‌هایی در برخی مراسم ها می شود.

معتمدی از برنامه ای برای تکریم دانشجویان خبر داد و اظهار داشت: براساس این برنامه از درب وردی تا رفتار اساتید، نحوه ثبت نام و مقررات آموزشی تا مسایل سیاسی و فرهنگی باید به نحوی باشد که دانشجو احساس کند که برای آنها احترام قایل می شویم.

وی خطاب به کارمندان با تاکید بر اینکه مسایل دانشجویان را مسایل خود بدانیم و این برداشت در برخوردهای ما با دانشجویان اثرگذار است، ادامه داد: قوانین مشخصی در برخورد با دانشجویان داریم ولی در جایی که نیاز به قضاوت است مسایل به نفع دانشجو حل شود.

معتمدی با اشاره به لزوم بازنگری روال اجرای امور در دانشگاه به گونه ای که نیازی به مراجعه مجدد آنها نباشد، یادآور شد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که همه مسایل دانشجو در دانشکده ها حل شود.

معتمدی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی این کمبودها را حل کنیم و اعتبارات خوبی از محل درآمدها اختصاص داده شود تا به کارهای ضروری رسیدگی شود برای کارهای آینده نیز اقدامات را شروع کردیم تا زمین های مناسب را بگیریم و خوابگاه بسازیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در سال آینده در وضعیت سرویس، خوابگاه ها و سایر مسایل رفاهی تحول اساسی ایجاد شود، افزود: در بخش برنامه های فرهنگی نیز به نظر می رسد که سنتی عمل می شود و شاید مقداری باید تحول ایجاد شود از این رو حضور حاج آقا میراحمدی نماینده ولی فقیه در این دانشگاه فرصتی است برای ما و باید استفاده شود تا برنامه های فرهنگی تدوین کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم