نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح جامع آموزش مدیران دانشگاهی در کنیا

دولت کنیا از اجرای طرحی خبر داد که با اجرای آن مدیران ارشد دانشگاه‌ها آموزش‌های جدی‌تری را دریافت خواهند کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این طرح مدیران ارشد دانشگاه‌ها شامل اعضای شوراها،‌ معاونان و قائم مقام آنها، روسای دانشکده‌ها و مدیران گروه تحت یک پروژه استراتژیک که از سوی بانک توسعه آفریقا «AFDB» ارائه شده، آموزش خواهند دید. این آموزش‌ها تحت برنامه وسیع‌تری با عنوان پروژه حمایت برای بهبود کیفیت و ارتباطات در آموزش عالی، علوم و فن‌آوری «HEST» انجام می‌شود. بانک توسعه آفریقا ۳۶ میلیون دلار تحت نظارت وزارت آموزش به این پروژه اختصاص می‌دهد. براساس این برنامه، مدیران دانشگاهی در حوزه‌هایی نظیر اداره درآمدها، مدیریت مالی و کارکنان و تدارکات آموزش می‌بینند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، از جمله مواردی که باید در این پروژه تحت پوشش قرار بگیرند نیز نقش‌ بدنه‌های اداری دانشگاه‌ها و مرور قوانین مصوب سال ۲۰۱۰ میلادی مرتبط با آموزش عالی و انتقال منابع هستند. این برنامه آموزشی که از ماه ژوئن آغاز می‌شود از سوی مشاوران داخلی و بین المللی کنیا اجرا خواهد شد. بودجه تخصیصی بانک توسعه آفریقا علاوه بر برنامه آموزشی، همچنین برای تاسیسات آموزشی و تحصیلی، خرید تجهیزات و ظرفیت سازی برای جامعه دانشگاهی در بخش علوم و مهندسی در آموزشگاه‌های منتخب هزینه خواهد شد.

«بلیو کیپسانگ» از مدیران اصلی آموزشیِ کنیا درباره این برنامه آموزشی گفت: هدف از اجرای این برنامه آموزشی، بهبود فرآیند تصمیم‌گیری در دانشگاه‌ها و نیز بهبود تاثیر و کارایی و همینطور اطمینان از ثمربخش بودن سرمایه‌گذاری دولتی در بخش آموزش عالی و دانشگاه‌ها است. در صورت دستیابی به این اهداف، دانشگاه‌ها می‌توانند تعهدات خود در آموزش، تحقیقات و تدارکات ناشی از توسعه خدمات خود را به جامعه ارائه دهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم