نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح ارایه مشاوره فرهنگی و مذهبی به دانشجویان دانشگاه آزاد

ایجاد مراکز مشاوره اجتماعی، روانی و مذهبی و ایجاد مرکز رشد زبان و ادبیات فارسی از جمله موضوعاتی بود که در جلسه امروز شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده در جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن زادروز حضرت فاطمه (س)، با اشاره به تشکیل شورای راهبردی زنان فرهیخته در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به اینکه بیش از ۴۴ درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد را بانوان تشکیل می دهند، شورای راهبری زنان با هدف بهره گیری از استعدادهای مدیریتی و توانمندی های علمی بانوان فرهیخته در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

وی افزود: از زمان شکل گیری این شورا ظرف شش ماه گذشته، جلسات آن ها به طور مرتب تشکیل شده و با مشورت اعضای این شورا حرکت های فرهنگی مناسبی در زمینه امور بانوان شکل گرفته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تشکیل یک مرکز فراقوه ای و بحث سلامت در امور زنان، اظهار داشت: امنیت و آرامش زنان جامعه از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن توجه ویژه ای داشتند به همین خاطر، در دانشگاه آزاد اسلامی نیز در همین چارچوب برنامه هایی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه بررسی ها، علاقه مندی پنج میلیون نفر از بانوان خانه دار به ادامه تحصیل را نشان می دهد، افزود: در این راستا امکان ادامه تحصیل برای ۵۰۰ هزار نفر از بانوان در چند رشته مرتبط با امور خانواده و گرایش های مربوط به آن در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: این کلاس ها به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برگزار می شود، همچنین برای ایجاد انگیزه بیشتر برای ادامه تحصیل این بانوان، تا ۳۰ درصد تخفیف شهریه به آن ها تعلق می گیرد.

میرزاده اظهار داشت: دانش اندوزی بیشتر بانوان خانه دار در بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه تاثیر بسزایی دارد.

ارائه مشاوره های فرهنگی و مذهبی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی

در ادامه این جلسه، دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۹ طرح ملی پیشنهادی اعضای شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی را قرائت کرد.

طه هاشمی همچنین در این جلسه از آمادگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی برای ارائه مشاوره فرهنگی و مذهبی به موازات مشاوره در حوزه های روانشناسی، روانپزشکی و تحصیلی خبر داد و گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع فرهنگ، ما نیز برای ایجاد خیزش فرهنگی در جامعه هدف خود، شامل دانشجویان، اساتید و کارکنان، طرحی جامع تهیه نموده ایم که علاوه بر حوزه مشاوره اجتماعی و روانی، در آن به موضوع فرهنگ و مذهب نیز پرداخته ایم.

وی با بیان اینکه مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، خود را مسئول سلامت روانی نسل جوان می داند، اظهار داشت: در این طرح راهکارهای مناسبی برای سوق دادن جوانان جهت مشارکت در فعالیت های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

طه هاشمی با اشاره به اینکه بحث مشاوره به عنوان یک محور مهم در فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری است، تصریح کرد: در نظر داریم تا پایان سال ۱۳۹۳ در دورترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز مشاوره راه اندازی کرده همچنین مراکز موجود در واحدهای دانشگاه را فعال تر نماییم.

وی افزود: در جلسه شورای فرهنگی امروز مصوب شد، کمیته ای به ریاست دکتر گلزاری و با حضور معاونت های دانشجویی، فرهنگی، پزشکی و سازمان سما تشکیل شود تا به بررسی وضعیت موجود مراکز مشاوره واحدها بپردازند.

طه هاشمی درباره طرح ایجاد مرکز رشد زبان فارسی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش زبان فارسی، تصمیم گرفتیم یک مرکز فراگیر زبان فارسی که هم بتواند دانشکده ها و رشته های ادبیات فارسی را به سمت فعالیت بیشتر و پر کردن خلاهای موجود در زبان و ادب فارسی سوق دهد، ایجاد کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ایجاد رشته های میان رشته ای مرتبط با ادبیات فارسی یا فعال کردن رشته های مرتبط با این حوزه و همکاری با مراکز موجود در سطح کشور که در این زمینه فعالند، از جمله وظایف این مرکز به شمار می رود.

طه هاشمی در پایان گفت: در جلسه امروز همچنین مقرر شد کمیته ای متشکل از دکتر آذر عضو شورای راهبردی فرهنگی به اتفاق معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهشی و دکتر حسین غریبی معاون آموزشی و دکتر ماحوزی عضو دیگر شورای راهبردی فرهنگی برای بررسی این طرح تشکیل شود و پس از بررسی، این طرح برای تصویب به شورای راهبردی فرهنگی ارایه شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم