نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طراحی و ایجاد نخستین میز مرجع الکترونیکی کتابخانه دیجیتالی در دانشگاه علامه

میز مرجع الکترونیکی کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبائی، به عنوان نخستین میز مرجع الکترونیکی در سراسر کشور، طراحی و ایجاد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، با تلاش مدیریت کتابخانه‌ مرکزی برای اولین بار در سطح کشور، میز مرجع خدمات الکترونیکی کتابخانه مرکزی در این دانشگاه طراحی، ایجاد و آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان شد.

دکتر طاهری مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه با اعلام این خبر اعلام کرد: بر اساس این خدمت، از این پس تمامی کاربران از هر نقطه ای از دنیا می توانند به صورت پیوسته و زنده با کتابداران کتابخانه مرکزی دانشگاه گفتگوی متنی یا شنیداری داشته باشند. وی افزود: همچنین از این طریق امکان ارسال پیام به صورت غیر پیوسته آفلاین برای کاربرانی که به هر دلیل به گفتگوی همزمان علاقه مند نیستند پیش بینی شده است.

مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه ضمن معرفی این خدمت در خصوص راه اندازی این امکان در دانشکده های تابعه ی دانشگاه نیز بیان داشت: این نوع از خدمات، در کتابخانه‌های دیجیتالی با نام “خدمات مرجع همزمان یا غیرحضوری” شهرت دارد و در حال حاضر کتابداران بخش های امانت، خدمات تحویل مدرک، بخش مرجع، بخش سفارشات، و بخش پایان نامه کتابخانه مرکزی آماده پاسخگویی با امکان انتخاب از سوی کاربر می باشد. وی اضافه کرد: ان‌شاءالله در آینده نزدیک، این امکان برای کتابخانه های دانشکده‌ای نیز فراهم خواهد شد.

دکتر طاهری با بیان اینکه ارائه این خدمت به همه مراجعه کنندگان به کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی امکانپذیر است خاطر نشان کرد: این امکان محدود به اعضای هیئت علمی، کارمندان، و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی نیست و هر کاربری از هر جای دنیا می تواند از آن استفاده نماید. وی با تشریح و توضیح ارائه این خدمت و چگونگی از آن افزود: استفاده مراجعه کنندگان و کاربران برای دسترسی به خدمت یادشده، با مراجعه به نشانی اینترنتی کتابخانه دیجیتالی و انتخاب گزینه “میز مرجع الکترونیکی” در صفحه جدید، نام خود را وارد و سپس دکمه “شروع گفتگو را بفشارند،.کتابداران ما در اسرع وقت پاسخگوی این عزیزان خواهند بود..

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه ضمن تاکید بر ارائه خدمات تمام وقت کتابخانه در آینده نزدیک اضافه کرد: در حال حاضر ساعت ارائه خدمات کتابخانه از ساعت ۸ الی ۱۹ است و کتابخانه مرکزی در صورت در اختیار قرار داشتن امکانات بیشتر آمادگی پاسخگویی تمام وقت را به کاربران عزیز را دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم