نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت حمایت خیرین برای ارتقای کیفیت آموزش دانشگاه فرهنگیان

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور بر لزوم حمایت خیرین از دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و گفت: اگر چه بخشی از نیازهای این دانشگاه از طریق بخش‌های دولتی تامین می‌شود؛ اما ضرورت اتصال ما به منابع غیردولتی همچون مجمع خیرین و سرمایه‌گذاران در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و ترویج ارزش‎های اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه چهارمحال و بختیاری، محمود مهرمحمدی ۲۹ مرداد ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تعداد مراکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان در کل کشور را بیش از ۱۰۰ واحد بیان کرد.

وی با اشاره به تحصیل بیش از۶۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان کل کشور، دوسوم این دانشجویان را پذیرفته شدگان از طریق کنکور سراسری و یک‎سوم آنها را معلمان و شاغلان در سیستم آموزش و پرورش دانست.

مهرمحمدی با بیان اینکه دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون سراسری بعد از طی چهار سال دوره تحصیلی جذب آموزش و پروش خواهند شد، گفت: دانشجویان شاغل نیز برای ارتقای وضعیت تحصیلی، آموزشی و ترمیم وضعیت حقوق خود در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی از راه‌اندازی دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر در دوره‌های کارشناسی دانشجو می‌پذیرد که با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۲۰ کد رشته جدید کارشناسی‌ارشد به ثبت رسید که در این مقطع نیز جذب دانشجو خواهیم داشت.

مهرمحمدی با بیان اینکه متاسفانه دانشگاه فرهنگیان در بین عامه مردم ناشناخته شده است، این مرکز آموزشی را در عین بدیع بودن، گمنام دانست.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان در بین متدینین و اقشار تاثیرگذار جامعه نیز گمنام است، گفت: متاسفانه متدینین و دغدغه‌مندان توسعه و ارتقای کشور در همه زمینه‌ها که از آنها به عنوان مجمع خیرین یاد می‎شود هیچ گونه شناختی نسبت به این مجموعه دانشگاهی ندارند.

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور به محدویت‌ها و کمبودها در این مجموعه اشاره و بر لزوم حمایت خیرین از دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و افزود: اگرچه بخشی از نیازهای ما از طریق بخش‌های دولتی تامین می‌شود؛ اما ضرورت اتصال ما به منابع غیردولتی همچون مجمع خیرین و سرمایه‌گذاران در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و ترویج ارزش‎ها اجتناب ناپذیر است.

وی از نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها خواستار معرفی، ترغیب و تشویق خیرین به دانشگاه فرهنگیان شد و گفت: ائمه جمعه به عنوان شخصیت‌های محوری در استان‌ها در راستای فرهنگ‌سازی و ترغیب جامعه به سمت فضاهای دانشگاهی نقش آفرین هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم