نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت حفظ بافت فرهنگی جلفا با توجه به افزایش شمار دانشجویان ارس دانشگاه تهران

سید رضا میرایی آشتیانی به عنوان سرپرست جدید پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران منصوب و آغاز بکار کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه آذربایجان شرقی، در مراسمی که به مناسبت تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران برپا شده بود، سیدرضا میرایی آشتیانی، که پیش تر معاون علمی و فن آوری این پردیس بود به عنوان سرپرست جدید پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران معرفی و از خدمات محمدحسین امید سرپرست سابق این پردیس قدردانی شد.

میرایی آشتیانی متخصص علوم دامی و استاد دانشکده علوم زراعی و دامی دانشگاه تهران است.

رییس شورای اسلامی شهر جلفا در آیین تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: یکی از مولفه‌های توسعه مناطق آزاد تجاری و صنعتی، توسعه دانش محور است و برای ایجاد این بخش از توسعه، وجود دانشگاه‌های بین المللی ضروری به نظر می‌رسد.

حسن فدایی شجاعی اظهار کرد: فکر ایجاد مراکز دانشگاهی در مرکز منطقه آزاد ارس به اوایل دهه ۸۰ برمی گردد و امروز خوشحالیم که پردیس بین المللی دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تهران در این شهرستان تاسیس شده که موجبات توسعه منطقه آزاد ارس و جلفا را فراهم کرده است.

وی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران را در جلوگیری از خروج ایرانیان متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی موفق ارزیابی کرد و با تاکید بر برنامه ریزی این پردیس به منظور فراهم کردن شرایط جذب دانشجویان خارجی به عنوان یکی از اهداف تاسیس پردیس‌های بین المللی دانشگاه‌ها، افزود: در خصوص فضای فیزیکی پردیس ارس دانشگاه تهران به کم قانع نیستیم و انتظار داریم این دانشگاه پردیس خود را درآموزش عالی منطقه آزاد ارس که صرفا به منظور توسعه آموزش عالی طراحی شده است، افتتاح و راه اندازی کند و شورای شهر جلفا هم آمادگی همکاری همه جانبه در این زمینه را دارد.

رییس شورای اسلامی شهر جلفا با بیان اینکه بهره مندی ساکنان این شهر از سهمیه خاص تحصیل در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران مطالبه شهروندان جلفایی است، اظهار کرد: بومی ها انتظار دارند در کنار تخصیص سهمیه خاص، تخفیف‌هایی برای تحصیل در این دانشگاه برای مرزنشینان در نظر گرفته شود.

فدایی شجاعی عنوان کرد: با توجه به بالا رفتن روزافزون شمار دانشجویان شاغل به تحصیل در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران و ضرورت حفظ بافت فرهنگی شهر جلفا و صیانت از نظام فرهنگی این شهر درخواست داریم نسبت به توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز مانند خوابگاه دانشجویان و کتابخانه‌ها به موازات توسعه فیزیکی دانشگاه و رشته‌های تحصیلی اهتمام بیشتری صورت گیرد.

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از سال ۹۰ راه اندازی شده و هم اکنون با ۱۱۰۰ نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم