نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دو جشنوار علمی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر همزمان با سی و سومین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمدتقی طباطبایی در گردهمایی مسئولان ستاد شاهد و ایثارگر واحدهای استان یزد با بیان اینکه حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر هم برکت است و هم مسئولیت، گفت: برکت از این جهت که خدمت به یادگاران ارزشمند ایثارگران مایه افتخار و فخر دانشگاه آزاد اسلامی است و مسئولیت به این دلیل است که بنا بر فرمایش امام(ره) که ‌فرمودند “خدمت به شهید خدمت به نبی اکرم(ص) است” .

وی با بیان اینکه اطمینان دارم مسئولان دانشگاه فارغ از جنبه مادی آن به لحاظ بهره معنوی خدمتگزاری به این عزیزان را در دانشگاه پذیرفته‌اند، اظهارکرد: با توجه به حضور بیش از ۲۵۰۰ کارمند ایثارگر و ۵۰۰ عضو هیأت علمی ایثارگر در دانشگاه وظیفه رسیدگی به درخواست‌های این عزیزان نیز به ستادهای شاهد و ایثار گر دانشگاه محول شده است که این تلاش مضاعفی می‌طلبد.

طباطبایی با تشکر از دولت یازدهم، به ویژه شخص رئیس‌جمهوری در ابلاغ شجاعانه قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به تمام دستگاه‌های اجرایی کشور و احیای این قانون مسکوت‌مانده، گفت: دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز با تدبیر و درایت این قانون را برای اجرا به ستاد شاهد و امور ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه ارجاع داده و اکنون آیین‌نامه‌های نهایی برای اجرای این قانون در حال تدوین، نگارش و ابلاغ به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور است.

وی با توجه به فرمایش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه فرزندان شاهد و ایثارگران، فرزندان انقلابند و این دانشگاه متعلق به آنان و خدمت به این عزیزان افتخار ماست، گفت: دامنه فعالیت را از خدمات آموزشی و دانشجویی فرا‌تر برده‌ایم و در این راستا زیرساخت‌های فعالیت‌های علمی و تقویت بنیه علمی این عزیزان در دستور کار این حوزه قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دو جشنوار علمی و فرهنگی دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های سراسر کشور و جشنواره ورزشی این عزیزان برای نخستین بار به منظور معرفی نخبگان این ستاد به کشور در سال آینده و همزمان با سی و سومین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.

وی خواستار تلاش و جدیت مسئولان ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان یزد برای حفظ روحیه نشاط و بالا بردن سطح دانش این عزیزان شد.

طباطبایی که خود نیز از آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است، در ابتدای این جلسه از یار امام (ره) شهید آیت‌الله صدوقی و فرزند مرحوم‌شان حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی و مرحوم دکتر سلطانی بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی یزد یاد کرد و علو درجات برای ایشان از خداوند منان مسئلت کرد.

این نشست با حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه مردم یزد و بیش از ۸۰۰ نفر از دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاههای آزاد اسلامی استان یزد به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم