نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت بررسی چالش‌های پیش‌روی رشته پزشکی در دانشگاهها

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی با تاکید بر به‌روزرسانی ضوابط اخلاق پزشکی در تخصص دندانپزشکی، گفت: بحث اصول حرفه‌ای اخلاق پزشکی و آموزش‌های مربوط به آن بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، دکتر باقر لاریجانی در چهارمین کنگره سراسری دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: اخلاق پزشکی در کشورهای فارسی‌زبان به ویژه ایران از گذشته‌های دور قابل اهمیت بوده و همواره مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: سه دهه است که بحث‌های نوین اخلاق پزشکی در کشور جایگاه پیدا کرده که از آن جمله می‌توان به تاسیس مرکز اخلاق پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی همچنین بر ضرورت گسترش آموزش اخلاق پزشکی تاکید کرد و گفت: مجله اخلاق و تاریخ پزشکی سال‌هاست که در کشور ما در حال چاپ است و کنگره‌های متعددی در همین رابطه برگزار شده است.

باقر لاریجانی خطاب به شرکت کنندگان در کنگره خواستار به‌روزرسانی ضوابط اخلاق پزشکی مطابق با فرهنگ و نیاز کشور شد و به پزشکان توصیه کرد با بررسی چالش‌های پیش‌رو به مباحثی که در دانشگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد بپردازند.

وی با بیان اینکه اخلاق پزشکی در تمامی رشته‌های علوم پزشکی دارای اهمیت است گفت: باید با چالش‌های پیش روی این رشته روبرو شویم چرا که پزشکان همواره با روح و جسم انسان‌ها سروکار دارند و ما باید فرصت‌هایی را برای گسترش اخلاق پزشکی در کشور فراهم کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم