نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها

رئیس دانشگاه خوارزمی بر ضرورت افزایش بودجه بخش فرهنگی دانشگاهها تاکید کرد و گفت: مشکلات مالی اجرای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها را با محدودیت مواجه ساخته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، محمدعلی سبحان اللهی، شب گذشته (۲۵بهمن)، در چهارمین جلسه هم‌اندیشی بسیج دانشجویی و روسای دانشگاه‌های البرز که با محوریت ترویج مسایل فرهنگی در دانشگاههای استان در محل برج میلاد برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: توسعه فرهنگی از مهم‌ترین رسالت‌هایی است که تحقق بخش عظیمی از آن بر دوش دانشگاه‌ها نهاده شده است لذا دانشگاه‌ها باید در کنار ارتقای علمی به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشد و با برنامه‌ریزی‌های مختلف مسیر رشد فرهنگی دانشجو را فراهم کند.

وی افزود: برای ارتقای فرهنگ در سطح دانشگاه‌ها باید به بخش فرهنگی دانشگاه‌ها توجه بیشتری شود؛ چرا که بار اصلی این مهم به دوش بخش فرهنگی دانشگاه نهاده شده است.

این مقام مسئول افزایش بودجه بخش فرهنگی دانشگاه‌ها را از مهم‌ترین ملزومات برای تحقق هرچه بیشتری توسعه فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها دانست و گفت: بودجه‌های محدود فعالیت این بخش را با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است لذا اگر به دنبال توسعه فرهنگی دانشگاه‌ها هستیم باید بودجه بخش فرهنگی را در دانشگاه‌ها افزایش دهیم.

سبحان اللهی در ادامه از اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها سخن به میان آورد و ابراز کرد: دانشگاه خوارزمی ۱۱ هزار دانشجو دارد اما فقط عده خاصی در برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه شرکت می‌کنند که این نشان از عدم فراگیری برنامه دارد.

وی ادامه داد: اگر به دنبال توسعه فرهنگی در سطح دانشگاه ها هستیم باید برنامه‌هایی را تدارک ببینیم که مخاطب عام داشته باشد و فقط مخصوص عده خاصی از دانشجوها نباشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: کم رنگ شدن حجاب در دانشگاه‌ها از ضعف فرهنگی دانشجو نشات می‌گیرد که این ضعف را نمی‌توان با زور و تحمیل مرتفع ساخت بلکه باید با برنامه‌ریزی و تغییر دیدگاه دانشجو شرایطی را فراهم آورد که حفظ حجاب برای دانشجو به یک ضرورت و ارزش بی‌بدیل تبدیل شود.

وی تاکید کرد: اگر حفظ حجاب به یک ارزش درونی تبدیل شود و آثار مثبت آن برای دانشجو به درستی تبیین شود، دانشجو با انتخابی آگاهانه حجاب را برمی‌گزیند که با تحقق این مهم هیچ عامل انحرافی نمی‌تواند اررزش‌های حفظ حجاب را برای دانشجو کم‌رنگ سازد.

رییس دانشگاه خوارزمی در پایان برگزاری کنگره شهدای دانشجو اشاره کرد و گفت: ما باید با زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا ادامه ‌دهنده راه شهیدان والامقام کشور باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم