نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرورت ارتقای کیفی و گسترش کمی و تنوع فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی

رئیس جهاددانشگاهی کشور در پیامی به هفتاد و سومین گردهمایی معاونان فرهنگی واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور در استان اردبیل بر ضرورت ارتقای کیفی و گسترش کمی و تنوع فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی برای ۴٫۵ میلیون مخاطب دانشجو در سراسر کشورتأکید کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، پیام حمیدرضا طیبی به شرح زیر است:

«با عرض سلام و احترام خدمت همه همکاران عزیز، معاونان فرهنگی واحدها و روسای مراکز و سازمان‌ها و موسسات وابسته به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی شرکت کننده در هفتاد و سومین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاددانشگاهی کشور در واحد استان اردبیل

در آغاز، ایام مبارک دهه کرامت و میلاد مسعود حضرت ثامن‌الائمه امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) را تهنیت و شاد باش می‌گویم و امیدوارم با عنایت همیشگی اما رئوف، هموطنان عزیزمان با آرامش و تلاش در مسیر پیشرفت و سرافرازی به پیش بروند، هم چنین آغاز سال تحصیلی جدید را صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.

چنانچه می‌دانید یکی از حوزه‌های مهم و اصلی فعالیت‌های جهاددانشگاهی حوزه فرهنگی است که محور اساسی آن دانشجویان عزیز می‌باشند که با برنامه‌ریزی انجام گرفته در دوره جدید در قالب برنامه سه ساله پنجم جهاددانشگاهی، چشم‌انداز نسبتا مطلوب و مناسبی ترسیم گشته است که ذیلا به کلیاتی از آن اشاره می‌نمایم:

انتظار دارم همه همکاران عزیز در معاونت‌های فرهنگی واحدها، مراکز و سازمان‌ها و موسسات وابسته به معاونت فرهنگی و ستاد معاونت فرهنگی با جدیت و تلاشی روزافزون و بیش از گذشته با مدنظر داشتن چارچوب برنامه در انجام وظایف محوله در سالی که از سوی مقام معظم رهبری “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نام یافته است موفق باشند.

اهداف و ماموریت‌های حوزه فرهنگی:

۱- انجام وظایف فرهنگی جهاددانشگاهی در قبال دانشجویان و جوانان بر اساس اسناد بالادستی جهاددانشگاهی از جمله سند چشم‌انداز جهاددانشگاهی و تبدیل این نهاد به نهادی پیشرو در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه‌های کشور.

۲- ضرورت ارتقای کیفی و گسترش کمی و تنوع فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی برای ۴٫۵ میلیون مخاطب دانشجو در سراسر کشور

۳- کمک به اسلامی شدن دانشگاه‌ها و اهتمام به حضور موثر دانشگاهیان در پیشرفت کشور و ایجاد جامعه‌ای متفکر و عدالت‌خواه، دین‌مدار، اخلاق‌گرا، قانون‌مدار، خودباور و علم محور از طریق اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده در سرفصل برنامه‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در هر سال تحصیلی از جمله سال‌تحصیلی آتی (۹۴-۹۳) به‌ ویژه اجرای الگوی فارغ‌التحصیل مطلوب و شایسته نظام آموزش عالی ایران.

۴- اجرای برنامه‌های عمیق و پرمحتوا به منظور گسترش آگاهی‌های دینی و اعتقادی، اجتماعی‌، هنری و سیاسی دانشجویان به‌عنوان اصلی‌ترین وظیفه ما در حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی با هدف افزایش دانش، منجر به تغییر و اصلاح بینش اعتقادی آنان و بیدار کردن احساس وظیفه دینی، ملی و انقلابی و تغییر و اصلاح رفتار و اخلاق آنان و تلاش برای تحقق برنامه اسلامی شدن دانشگاه‌ها در بعد رشد فرهنگی دانشجویان.

برنامه‌های اجرایی این حوزه:

۱- حرکت جدی به سمت ستادی شدن مراکز، سازمان‌ها و موسسات تابع معاونت فرهنگی از طریق اجرا و استمرار بخشیدن به برنامه‌های پیش‌بینی شده.

۲- تقسیم کار مناسب در حوزه اجرای طرح‌های فرهنگی میان واحدهای جهاددانشگاهی در سراسر کشور در قالب طرح‌های سراسری و ملی بر اساس علایق و توانمندی‌های تخصصی و مزیت نسبی فرهنگی در هریک از واحدها، بر اساس جدول مصوب طرح‌های سراسری(ملی) در سال‌تحصیلی ۹۴-۹۳

۳- تاسیس مراکز فرهنگی نوع “ب” وابسته به واحدهای جهاددانشگاهی در سراسر کشور و تقویت مراکز موجود به‌عنوان یکی از سیاست‌های راهبردی معاونت فرهنگی.

۴- اجرای هفت المپیاد فرهنگی – دانشجویی در قالب طرح هفت شهر شایستگی به‌عنوان یک برنامه اجرایی مناسب در راستای معرفی نقش‌های هفت‌گانه مندرج در الگوی فارغ‌التحصیلان شایسته دانشگاه نظام اسلامی.

و در این مسیر که جز با همفکری و تلاش همه همکاران و به‌ویژه جهادگران فرهنگی میسر و مطلوب نخواهد بود، حمایت‌های رئیس جهادانشگاهی در قالب تهیه و تدوین شاخص‌های ارزیابی، میزان تاثیرگذاری برنامه‌ها و اصلاح مسیر در صورت ضرورت، در خدمت اهداف برنامه خواهد بود. یک بار دیگر از کوشش‌های شما تشکر نموده و امیدوارم که این گردهمایی با نتایج مثبت و فراوان توأم باشد.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم