نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ضرر ۸۰۰ میلیاردی دانشگاه آزاد به خاطر توقف دوساله پروژه های عمرانی

معاون عمرانی دانشگاه آزاداسلامی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته از پروژه های عمرانی بیش از ۱۴۰ واحد دانشگاهی بازدید و راهکارهایی برای حل مشکلات آنها ارائه داده است، گفت: ساخت و تجهیز آزمایشگاه ها، ساختمان های آموزشی، کتابخانه ها یکی از الزامات ارتقای کیفی دانشگاه هاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محسن هاشمی با اشاره به شرایط دانشگاه آزاداسلامی در دو سه سال گذشته، گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی دانشگاه آزاداسلامی در دو سه سال گذشته به خاطر شرایط مدیریتی و همچنین تورم ناشی از افزایش نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها با رکود مواجه شد.

وی با بیان اینکه در بخش ساخت و ساز تورم از مرز ۸۰ درصد هم گذشت، افزود: روش های نادرست مدیریت سابق دانشگاه و شعارهای بی منطقی مانند عدم افزایش شهریه ها و یا افزایش ۳ درصدی شهریه باعث شد تا نقدینگی دانشگاه به شدت دچار مشکل و بسیاری از پروژه های عمرانی متوقف شود.

وی با اشاره به حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه، خاطر نشان کرد: متوقف شدن پروژه برای دو سال باعث شد تا پیمانکاران در حال حاضر خواستار تعدیل ناشی از هدفمندی یارانه ها و افزایش ۴۰ درصدی تورم شوند، به بیان دیگر اگر پروژه ها در همان موقع انجام و به اتمام می رسید با ضرر ۸۰۰ میلیارد تومانی روبرو نمی شد.

هاشمی با اشاره به عملکرد یک ساله معاونت عمرانی در دانشگاه آزاداسلامی گفت: در طول یک سال اخیر سعی کردیم از بیشتر پروژه های عمرانی دانشگاه آزاداسلامی بازدید و در چارچوب سیاست های دانشگاه برای آنها راه حال های بنیادی پیدا کنیم تا قیمت ساخت و ساز بیشتر نشده است پروژه ها به اتمام برسند.

معاون عمرانی دانشگاه آزاداسلامی خاطر نشان کرد: افرادی که افزایش نرخ شهریه ها را صحیح نمی دانند باید بدانند که دانشگاه آزاداسلامی هیچ گاه از بودجه دولتی و درآمدهای نفتی استفاده نکرده و تنها درآمدش شهریه دانشجویان است به همین خاطر برای بالابردن کیفیت آموزشی خود ناچار است از کمک دانشجویان استفاده کند.

وی ساخت و تجهیز آزمایشگاه ها، ساختمان های آموزشی، کتابخانه ها و … را باعث افزایش کیفی دانشگاه دانست.

هاشمی درباره فعالیت های یکساله خود در معاونت عمرانی گفت: در طول یک سال اخیر از ۱۴۰ واحد دانشگاهی بازدید به عمل آوردیم و از نزدیک در جریان روند مشکلات پروژه ها قرار گرفتیم و برای زمانبندی برای اتمام و تحویل پروژه ها نیز طراحی کرده ایم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم