نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

صعود ۳ پله‌ای دانشگاه پزشکی لرستان در کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از صعود سه پله‌ای این دانشگاه در رتبه بندی وب سایت دانشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، کوروش ساکی در جمع خبرنگاران بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در رتبه بندی وب سایت دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور با سه پله صعود نسبت به سال گذشته موفق به کسب رتبه‌ نهم در بین ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور و رتبه‌ بیست و هفتم در بین ۵۶۳ دانشگاه و موسسه پژوهشی کل کشور شد.

وی افزود: با اعلام نتایج رتبه بندی وب سایت دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور که در کل ۵۶۳ دانشگاه کشور، دانشگاه علوم پزشکی لرستان با سه پله صعود نسبت به سال گذشته موفق به کسب رتبه نهم در بین ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی و رتبهٔ بیست و هفتم در بین ۵۶۳ دانشگاه سراسر کشور شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این رتبه بندی در نیمه اول سال ۹۳ توسط مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز انجام شده و نتایج آن در سایت اینترنتی به آدرس http://websanji.ricest.ac.ir/ قابل رویت است.

ساکی ادامه داد: این نظام رتبه بندی همانند رتبه بندی و بومتریکس به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد و بر این اساس وب سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بر اساس پنج شاخص طراحی بر اساس معیارهای تعریف شده در قالب عوامل قابلیت رویت، ضریب سایز‏، طراحی‏، ترافیک و تعداد مدارک علمی شامل فایلهای PDF، DOC، DOCX، PPT، PPTS موجود در وب سایت دانشگاه، ترافیک براساس سایت Alexa، سایز مجموع تعداد صفحات نمایه شده توسط موتور کاوش گوگل و پیوندهای دریافتی از Majestic SEO ارزیابی و رتبه بندی می‌شوند.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه دانشگاه علوم پزشکی لرستان نسبت به سایر دانشگاه‌های پیشرو و باسابقه امکانات بسیار کمتری در اختیار دارد؛ اما بیشترین رشد وبومتریک را داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: همانگونه که در سالیان اخیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان توفیقات در خور تحسینی را کسب کرده، امیدوارم در آینده نیز شاهد رشد و بالندگی روز افزون در تمام ابعاد باشیم و با تلاش جهادگونه به منویات رهبر فرزانه انقلاب که همانا نهضت تولید علم یکی از مهم‌ترین آن هاست، دست یابیم چرا که براساس فرمایشات و بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب حرکت طبیعی کافی نیست، باید در این می‌دان، حرکت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم