نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شیوه‌های گسترش آموزش عالی با همکاری دانشگاه‌های آزاد و پیام نور بازنگری می شود

مشاور عالی وزیر علوم با اشاره به بازبینی سیاست‌های توسعه آموزش عالی در بخش‌های دولتی و غیردولتی طی چند ماه اخیر، گفت: شیوه های گسترش آموزش عالی باهمکاری دانشگاه های آزاد و پیام نور بازنگری می شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جعفر توفیقی در جریان بازدید از مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت حل مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان، گفت: حل این مشکل همکاری نهادهای مختلف ازجمله وزارت علوم را می‌طلبد و این وزارتخانه آمادگی لازم را در این رابطه دارد.

وی با اشاره به اینکه سال‌هاست که به دلیل ناهماهنگی بین توسعه آموزش عالی و نیاز بازارکار شاهد پدید‌ه‌ای به عنوان بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی هستیم و ضرورت دارد تا به سرعت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد افزود: در همین راستا لازم است تا وزارت علوم، سیاست‌های آموزش عالی را با توجه به نیازهای بازارکار تغییر هد.

مشاور عالی وزیر علوم با اشاره به اینکه تجدیدنظر در سیاست‌های آموزش عالی باید هم از نظر نوع و محتوای دروس و هم جمعیت فارغ‌التحصیلان و دانشجویان باشد افزود: از سوی دیگر بازارکار کشور نیز باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

توفیقی با اشاره به اینکه تجدیدنظر در سیاست‌های آموزش عالی باید هم از نظر نوع و محتوای دروس و هم جمعیت فارغ‌التحصیلان و دانشجویان باشد افزود: از سوی دیگر بازارکار کشور نیز باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

لازم به ذکر است که در جریان این بازدید، مهندس علیرضا زجاجی، مشاور رییس و مدیرکل حوزه ریاست جهاد دانشگاهی نیز دکتر توفیقی را همراهی کردند.انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم