نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شکوفایی اقتصادی نیازمند توجه به فرهنگ است

رییس دانشگاه کردستان گفت: شکوفای اقتصادی و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی نیازمند توجه به فرهنگ و تغییر سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کردستان، جهانشیر امینی در دیدار دانشگاهیان استان با نماینده ولی فقیه درکردستان، با اشاره به اینکه کردستان پتانسیل‌های بالایی در زمینه فرهنگی دارد، اظهارکرد: انقلاب اسلامی نیز با تکیه برتوانمندی‌های داخلی، خودباوری و استقلال خواهی به پیروزی رسید و امروز نیز می‌توانیم با تکیه بر این ویژگی‌ها درعرصه فرهنگ تحول آفرین باشیم.

رییس دانشگاه کردستان با انتقاد ازعدم هماهنگی بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش گفت: هدف‌گذاری‌ها و سیاست‌گذاری‌های علمی و تربیتی وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش هماهنگ نیست.

وی با اشاره به اینکه هدایت جامعه بشری برعهده معلمان است، گفت: امروزه معلمان در بصیرت بخشی و هدایت جوانان و همچنین رهنمود کردن جامعه در مسیر تعالی و پیشرفت نقش آفرین هستند.

رییس دانشگاه کردستان با انتقاد از عدم هماهنگی بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: متاسفانه بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در راستای سیاست گذاری‌ها و هدف‌گذاری‌های علمی و تربیتی هماهنگی وجود ندارد.

به گفته وی در حال حاضر تفاوت فاحشی در حوزه آمایش آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها مشاهده می‌شود، لذا باید این تفاوت‌ها به حداقل برسد تا سیاست گذاری‌های این دو وزارتخانه در یک راستا باشد.

امینی معلمان و اساتید را تولید کنندگان داخلی در حوزه علم دانست و افزود: باید دانش و منش و رفتار معلم در حوزه علم و اخلاق به عرصه اجتماع تسری پیدا کند و سرمشق‌های خوبی برای دانشجویان خود باشند.

امینی تشکیل مثلثی از دانشجو، خانواده و اساتید در دانشگاه‌ها را ضروری دانست و عنوان کرد: این امر موجب می شود که دانشجویان کمتر دچار خطا و انحراف شوند و ارتباط عاطفیشان با خانواده پابرجا بماند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها نباید بعد از ورود فرزندانشان به دانشگاه تصور کنند که دیگر نیازمند حمایت آنها نیستند، زیرا این امر پیوند عاطفی جوانان را با والدین کمتر و آنها را آسیب پذیر می کند.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه امروز توجه به دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین ضروری شده است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه باید با کاربردی کردن علم و دانش محصولات علمی خود را به جامعه عرضه کنند و خدمات لازم را به جامعه ارائه دهند.

وی یادآور شد: در حال حاضر۷۰ هزار دانشجو که ۱۵ درصد آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند در دانشگاه‌های استان کردستان تحصیل می کنند که بهره گیری از ظرفیت آنها در عرصه علم و صنعت و خدمات می‌تواند تحول آفرین باشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم