نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه تشکیل می‌شود

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از تشکیل شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور همزمان با برگزاری گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

گودرز صادقی درگفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی داخل و خارج از کشور مهر ماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود، افزود: ایرانیان در طول تاریخ همواره مردمانی بزرگ، اندیشمند و پژوهشگر بوده‌اند و از اینرو باید فرد فرد شهروندان ایرانی را جواهری دانست که به اتکای وجود آنها، عرصه‌های پیشرفت و عظمت در دسترس جهانیان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: آذربایجانی‌ها و بطور خاص ساکنین شمال غرب کشور با فرهنگ ایرانی- اردبیلی، همیشه نقش بزرگی در اشاعه فرهنگ شیعی داشته‌اند و عالمان بزرگی در حوزه مذهب به دیار عاشقان اهل بیت هدیه کرده‌اند. از دیگر خصوصیات آنها می‌توان به توانایی آنها در حوزه علم و فرهنگ اشاره کرد که در این راستا دانش و پژوهش و سینه سراسر از عشق به دیار قهرمانان اردبیلی، در سراسر دنیا این مردمان را به هم پیوند می‌دهد.

صادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی برای راه‌جوئی لازم در جهت شناسایی این استعدادهای عظیم، در نظر دارد تا اولین گردهمایی دانش پژوهان داخل و خارج کشور را در اردبیل برگزار نماید.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در این راستا حضور و مشارکت جدی پژوهشگران در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی موردنظر است.

وی تصریح کرد : با توجه به گستردگی و تعدد این دانشمندان و به منظور حفظ ارتباط با پژوهشگران داخل و خارج از کشور، از دیرباز ضرورت چنین گردهمایی برای تمرکز پیگیری مسائل مختلف و متنوع هموطنان اردبیلی احساس می‌شود که در همین راستا و در حاشیه همایش مدنظر است «شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور» شکل گرفته تا هرسال در چنین روزهایی شاهد حضور این عزیزان در دانشگاه محقق اردبیلی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم