نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه تشکیل می‌شود

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از تشکیل شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور همزمان با برگزاری گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

گودرز صادقی درگفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی داخل و خارج از کشور مهر ماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود، افزود: ایرانیان در طول تاریخ همواره مردمانی بزرگ، اندیشمند و پژوهشگر بوده‌اند و از اینرو باید فرد فرد شهروندان ایرانی را جواهری دانست که به اتکای وجود آنها، عرصه‌های پیشرفت و عظمت در دسترس جهانیان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: آذربایجانی‌ها و بطور خاص ساکنین شمال غرب کشور با فرهنگ ایرانی- اردبیلی، همیشه نقش بزرگی در اشاعه فرهنگ شیعی داشته‌اند و عالمان بزرگی در حوزه مذهب به دیار عاشقان اهل بیت هدیه کرده‌اند. از دیگر خصوصیات آنها می‌توان به توانایی آنها در حوزه علم و فرهنگ اشاره کرد که در این راستا دانش و پژوهش و سینه سراسر از عشق به دیار قهرمانان اردبیلی، در سراسر دنیا این مردمان را به هم پیوند می‌دهد.

صادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی برای راه‌جوئی لازم در جهت شناسایی این استعدادهای عظیم، در نظر دارد تا اولین گردهمایی دانش پژوهان داخل و خارج کشور را در اردبیل برگزار نماید.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در این راستا حضور و مشارکت جدی پژوهشگران در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی موردنظر است.

وی تصریح کرد : با توجه به گستردگی و تعدد این دانشمندان و به منظور حفظ ارتباط با پژوهشگران داخل و خارج از کشور، از دیرباز ضرورت چنین گردهمایی برای تمرکز پیگیری مسائل مختلف و متنوع هموطنان اردبیلی احساس می‌شود که در همین راستا و در حاشیه همایش مدنظر است «شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور» شکل گرفته تا هرسال در چنین روزهایی شاهد حضور این عزیزان در دانشگاه محقق اردبیلی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم