نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ششمین دوره طرح ولایت دانشجویی خراسان جنوبی برگزار شد

رئیس بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح ششمین دوره طرح ولایت دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان بیرجند، گفت: مباحث خداشناسی، انسان‌شناسی، معرفت‌شناسی و نظام سیاسی اسلام از مهم‌ترین مباحث این دوره است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه خراسان جنوبی، سید حسین حسینی در مراسم افتتاحیه ششمین دوره مبانی اندیشه اسلامی با بیان اینکه طرح ولایت یک دوره فرهنگی است که از مبانی اندیشه‌های اسلامی و بنیادی سرچشمه می‌گیرد، گفت: شروع عملیات اجرایی این طرح از اسفند ۹۲ با ثبت‌نام از متقاضیان آغاز شد و در اردیبهشت ۹۳ کار مصاحبه و گزینش داوطلبان شرکت در این طرح صورت گرفت که از بین ۴۰۰ نفر ۹۰ نفر بالاترین امتیاز را کسب کردند.

وی از اعزام ۲۰ نفر برگزیده در این طرح به دوره طرح ولایت کشوری خبر داد و افزود: دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی سعی دارند به اسلام و انقلاب ضربه زده و آن را به ورطه نابودی بکشانند و یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب این است که ستون‌های انقلاب و دین را که دانشجویان و جوانان هستند متزلزل کنند.

رئیس بسیج دانشجویی خراسان جنوبی برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اسلامی، انقلابی و قرآنی که طرح ولایت نمونه بارز این برنامه‌هاست را بهترین راه مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان بیان کرد و یادآور شد: دانشجویان حاضر در این طرح می‌توانند به عنوان نیروی خادم و متعهد انقلاب مبانی و ارزش‌های اسلامی و ولایت‌مداری را نهادینه کرده و کرسی‌های آزاداندیشی را فعال‌تر کنند.

حسینی آشنایی با مباحث و مبانی اندیشه ناب اسلامی و اندیشه حضرت امام(ره)، آگاهی‌بخشی به دانشجویان با تهاجم فرهنگی دشمن، ایجاد حساسیت بین دانشجویان نسبت به تهدیدات نرم به ویژه اثرات سوء ماهواره، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در خصوص معضلات اخلاقی در سطح دانشگاه‌ها را از جمله اهداف این طرح برشمرد.

وی با بیان اینکه این دوره در چهار سرفصل معرفتی، بصیرتی، تربیتی و تشکیلاتی به مدت هشت روز در دانشگاه فرهنگیان بیرجند برگزار می‎‌شود، افزود: مباحث خداشناسی، انسان‌شناسی، معرفت‌شناسی و نظام سیاسی اسلام از مهم‌ترین مباحث دوره است که دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی آشنایی پیدا می‎کنند.

رئیس بسیج دانشجویی خراسان جنوبی کارگاه‎های زیارت، مهدویت و وظایف منتظران و کارگاه ازدواج، حجاب و عفاف را از دیگر برنامه‎های این دوره عنوان کرد و افزود: در این دوره به حلقه‎های صالحین به‌طور ویژه پرداخته شده و علاوه بر کلاس درس، دانشجویان، شیوه‎های اداره جلسات حلقه‎های صالحین را نیز به صورت عملی فرا می‎گیرند.

حسینی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی رسالت سنگینی در قبال تمام بشریت دارد، بیان کرد: دشمن این را به خوبی فهمیده که با وجود ملتی فداکار، ارتش قهرمان، سپاه جان برکف و بسیج مخلص و در رأس همه آنها ولی فقیه هوشمند و بصیر از حمله نظامی نمی‌تواند استفاده کند، لذا اقدام فرهنگی را بهترین شیوه برگزیده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم