نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرکت ۵۳ هزار دانشجو در مراسم اعتکاف

دبیر ستاد اعتکاف دانشگاهیان کشور از شرکت ۵۳ هزار دانشجوی سراسر کشور در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد طاهری خرم‌آبادی در جریان بازدید از اعتکاف دانشجویی دانشگاه‌های لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، گفت: ۵۳ هزار دانشجو از دانشگاه‌های کشور در مراسم معنوی اعتکاف شرکت دارند که از این تعداد دانشجو، ۴۵ هزار نفر آن‌ها در مساجد دانشگاهی و مابقی نیز در مساجد سطح شهرها معتکف شده‌اند.

وی استقبال دانشجویان از مراسم معنوی اعتکاف در مقایسه با سال‌های قبل را بسیار خوب دانست و اضافه کرد: برای ترویج سنت اعتکاف و تشویق نسل جوان به شرکت در اعتکاف باید زمینه‌ها فراهم شود؛ لذا ضرورت دارد برنامه‌ریزی اعتکاف فقط منحصر به این چند روز ایام اعتکاف نشود.

طاهری از اعتکاف به‌عنوان یک سنت کلیدی برای ارتباط بنده با خالق خود یاد کرد و گفت: دست‌اندرکاران اعتکاف باید بعد از اعتکاف با معتکفان از طریق فضای مجازی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ارتباط باشند و علاوه بر این با پایان مراسم اعتکاف در هر سال بلافاصله برنامه‌ریزی اعتکاف سال آینده مدنظر قرار گیرد تا در پیشرفت کارها موفق عمل شود.

وی فضاسازی اعتکاف را در ترغیب و تشویق جوانان به اعتکاف بسیار مؤثر دانست و گفت: باید فضایل اعتکاف، نقش اعتکاف در زندگی فردی و رشد و ترقی انسان و ضرورت اعتکاف برای جوانان بیان شود تا آنان رغبت و انگیزه لازم را برای شرکت در اعتکاف داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم