نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرکت ۵۳ هزار دانشجو در مراسم اعتکاف

دبیر ستاد اعتکاف دانشگاهیان کشور از شرکت ۵۳ هزار دانشجوی سراسر کشور در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد طاهری خرم‌آبادی در جریان بازدید از اعتکاف دانشجویی دانشگاه‌های لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، گفت: ۵۳ هزار دانشجو از دانشگاه‌های کشور در مراسم معنوی اعتکاف شرکت دارند که از این تعداد دانشجو، ۴۵ هزار نفر آن‌ها در مساجد دانشگاهی و مابقی نیز در مساجد سطح شهرها معتکف شده‌اند.

وی استقبال دانشجویان از مراسم معنوی اعتکاف در مقایسه با سال‌های قبل را بسیار خوب دانست و اضافه کرد: برای ترویج سنت اعتکاف و تشویق نسل جوان به شرکت در اعتکاف باید زمینه‌ها فراهم شود؛ لذا ضرورت دارد برنامه‌ریزی اعتکاف فقط منحصر به این چند روز ایام اعتکاف نشود.

طاهری از اعتکاف به‌عنوان یک سنت کلیدی برای ارتباط بنده با خالق خود یاد کرد و گفت: دست‌اندرکاران اعتکاف باید بعد از اعتکاف با معتکفان از طریق فضای مجازی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ارتباط باشند و علاوه بر این با پایان مراسم اعتکاف در هر سال بلافاصله برنامه‌ریزی اعتکاف سال آینده مدنظر قرار گیرد تا در پیشرفت کارها موفق عمل شود.

وی فضاسازی اعتکاف را در ترغیب و تشویق جوانان به اعتکاف بسیار مؤثر دانست و گفت: باید فضایل اعتکاف، نقش اعتکاف در زندگی فردی و رشد و ترقی انسان و ضرورت اعتکاف برای جوانان بیان شود تا آنان رغبت و انگیزه لازم را برای شرکت در اعتکاف داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم