نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرط وزارت علوم برای حمایت مالی از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشست دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه ترویج قرآن و عترت وظیفه همگان است، گفت: برای ترویج قرآن دو راه وجود دارد که راه اول انجام کار سازمانی سازمان‌های متولی و راه دوم روش مشارکت جویانه است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترسید ضیاء هاشمی افزود :سیاست اصلی ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه‌های فرهنگی این است که با تعامل با کانون‌های قرآن و عترت برنامه‌ها را در دانشگاه‌ها اجرا کنیم.

وی اظهار داشت افزایش مشارکت ذینفعان جامعه در فعالیت های مرتبط با آنها مورد تاکید صاحبنظران است زیرا انجام فعالیت هایی که انگیزه‌های آنها درونی بوده و ناشی ازوظایف سازمانی نست با خلاقیت و نوآوری همراه است و مشکلات گوناگون سبب متوقف ماندن آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما از نظر حمایت از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها از حیث مالی مشکلی نداریم اما شرط حمایت از این برنامه‌ها این است که این کانون ها ایده های نو و برنامه های تاثیر گذار ارائه کنند.

وی در ادامه افزود: ماه رمضان فرصت خوبی برای انس با کلام وحی است و باید توجه داشت این انس با قرآن محدود در قرائت و حفظ و کارهای ظاهری قرآن نیست بلکه مهم تر از همه تدبر در این آیات است.

وی تاکید کرد: قرآن کریم بیش از ۶۰۰۰ آیه دارد و می‌توانیم در ۳۰ روز ماه رمضان با حفظ روزانه دو آیه، ۶۰۰ آیه کاربردی را حفظ کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم افزود: در عرصه قرآن کریم ما نیازمند یک انقلاب قرآنی هستیم. قرآن کریم را خود خداوند حفظ می‌کند و این کتاب آسمانی با سئوال و شبهه نه تنها ضعیف نمی‌شود بلکه حقانیت آن با تدبر و تعقل، بیشتر مشخص می‌شود.

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد: ما باید در انتخاب‌های حساس زندگی و مسیرهای سخت از قرآن استفاده کنیم و در مشکلات و موضوعات حساس به قرآن پناه ببریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم