نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرط وزارت علوم برای حمایت مالی از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشست دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه ترویج قرآن و عترت وظیفه همگان است، گفت: برای ترویج قرآن دو راه وجود دارد که راه اول انجام کار سازمانی سازمان‌های متولی و راه دوم روش مشارکت جویانه است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترسید ضیاء هاشمی افزود :سیاست اصلی ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه‌های فرهنگی این است که با تعامل با کانون‌های قرآن و عترت برنامه‌ها را در دانشگاه‌ها اجرا کنیم.

وی اظهار داشت افزایش مشارکت ذینفعان جامعه در فعالیت های مرتبط با آنها مورد تاکید صاحبنظران است زیرا انجام فعالیت هایی که انگیزه‌های آنها درونی بوده و ناشی ازوظایف سازمانی نست با خلاقیت و نوآوری همراه است و مشکلات گوناگون سبب متوقف ماندن آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما از نظر حمایت از برنامه‌های کانون قرآن و عترت دانشگاه‌ها از حیث مالی مشکلی نداریم اما شرط حمایت از این برنامه‌ها این است که این کانون ها ایده های نو و برنامه های تاثیر گذار ارائه کنند.

وی در ادامه افزود: ماه رمضان فرصت خوبی برای انس با کلام وحی است و باید توجه داشت این انس با قرآن محدود در قرائت و حفظ و کارهای ظاهری قرآن نیست بلکه مهم تر از همه تدبر در این آیات است.

وی تاکید کرد: قرآن کریم بیش از ۶۰۰۰ آیه دارد و می‌توانیم در ۳۰ روز ماه رمضان با حفظ روزانه دو آیه، ۶۰۰ آیه کاربردی را حفظ کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم افزود: در عرصه قرآن کریم ما نیازمند یک انقلاب قرآنی هستیم. قرآن کریم را خود خداوند حفظ می‌کند و این کتاب آسمانی با سئوال و شبهه نه تنها ضعیف نمی‌شود بلکه حقانیت آن با تدبر و تعقل، بیشتر مشخص می‌شود.

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد: ما باید در انتخاب‌های حساس زندگی و مسیرهای سخت از قرآن استفاده کنیم و در مشکلات و موضوعات حساس به قرآن پناه ببریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم