نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرایط اسکان تابستانی در کوی دانشگاه تهران

مدیرکل کوی دانشگاه تهران با بیان اینکه روال سکونت دانشجویان در کوی برای تابستان مانند گذشته است، گفت: دانشجویان بعد از اتمام امتحانات در هشتم تیر ملزم به تخلیه کوی به مدت ۱۰ الی ۱۲ روز هستند و پس از آن می‌توانند تا پایان دوره تابستان در کوی سکونت کنند.

دکتر موسی عنبری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درمورد لزوم تخلیه ۱۲ روزه خوابگاه‌های کوی توضیح داد: این تعطیلی مختصر برای نظافت و تعمیرات جزئی است و برای دانشجویانی که مایل به ماندگاری هستند خوابگاه‌های خودگردان در سطح شهر تعبیه خواهد شد؛ البته تجربه ثابت کرده است که استقبال از این خوابگاه‌ها کم است زیرا دانشجویان هم به این تعطیلات نیاز دارند، مگر این که فرد شاغل و مجبور به ماندگاری درتهران باشد.

وی در مورد اینکه کدام دانشجویان می‌توانند در دوره تابستان در کوی سکونت کنند، گفت: سکونت دانشجویان مقطع دکتری و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که ترم سوم یا چهارم هستند در کوی بلامانع است.

عنبری با بیان اینکه سکونت برای دانشجویان دوره کارشناسی در کوی در دوره تابستان محدودیت دارد، افزود: البته در این مورد هم استثنا وجود دارد. در واقع دانشجویان مقطع کارشناسی که ترم آخر هستند یا تک درسی دارند و تا آخر تابستان واحد خود را می‌گذرانند هم می‌توانند در خوابگاه‌های سطح شهر سکونت کنند.

مدیرکل کوی دانشگاه تهران در ادامه به شرایط خوابگاه کیانوری اشاره کرد و گفت: این خوابگاه به تعمیرات نیاز دارد؛ زیرا در زمانی که نهادهای خارج از دانشگاه، مخصوصا نهاد ریاست جمهوری برای تعمیر اقدام کردند، دانشجویان این خوابگاه را تخلیه نکردند.

عنبری افزود: تخلیه خوابگاه به این معنی نیست که دانشجو کلا از دانشگاه خارج شود. دانشجویان ساکن در خوابگاه کیانوری می‌توانند در خوابگاه فاطمیه سکونت کنند. این دو خوابگاه از نظر امکانات فرقی با یکدیگر ندارند و همه دانشجویان در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه تعمیرات لازم در خوابگاه کیانوری انجام شود، با صلاح دید رئیس دانشگاه در مورد نحوه پذیرش دانشجویان در این خوابگاه تصمیم گرفته خواهد شد.

مدیرکل کوی دانشگاه تهران با بیان اینکه برخی از دانشجویان خواسته‌ای فراتر از قانون دارند، گفت: بعضی از دانشجویانی که هم اکنون در این خوابگاه هستند شرایط سکونت را ندارند، اما با رافت دکتر امید به آن‌ها اجازه داده شد تا پایان ترم و اوایل تابستان در خوابگاه بمانند.

عنبری ادامه داد: دانشجویان هر روز خواسته جدیدتری دارند که این خواسته‌ها در مدیریت اختلال ایجاد می‌کند. هرچند خواسته دانشجویان حائز اهمیت است، اما امنیت و ایمنی خوابگاه مهم تر است. اگر تعمیر این خواگاه باز هم به تعویق بیفتد، بودجه در جای دیگر استفاده خواهد شد و خود دانشجویان اعتراض خواهند کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم