نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شرایط ثبت‌نام مشمولان در دانشگاه‌ها اعلام شد

بر اساس اعلام معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا، ثبت‌نام در دانشگاه‌ها ملاک ادامه تحصیل قطعی قبول‌شدگان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیست.

به گزارش سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ محمدرضا اکبر حلوائی با اعلام این خبر گفت: قبول‌شدگان آزمون‌های سراسری سال ۹۰ در صورت دارا بودن شرایط از سوی دانشگاه به صورت موقت ثبت‌نام خواهند شد و سپس باید با برگ درخواست معافیت تحصیلی صادر شده توسط دانشگاه و مدارک تحصیلی مربوطه، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی «پلیس+۱۰» مراجعه کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: دفاتر پس از مشاهده مدارک مشمول، اطلاعات تحصیلی وی را در سامانه وظیفه عمومی ثبت می‌کنند و پس از بررسی هوشمند وضعیت تحصیلی مشمول و تایید شرایط ادامه تحصیل، مجوز ثبت‌نام توسط دفاتر صادر و مشمول با ارائه این برگ به دانشگاه مربوطه، به صورت قطعی ثبت‌نام می‌شود.

وی حداکثر مهلت مراجعه مشمولان از زمان اخذ برگ درخواست معافیت تحصیلی از دانشگاه تا مراجعه بعدی به دفاتر پلیس+۱۰ را یک ماه بیان کرد و گفت: معاونت‌های وظیفه عمومی در صورت تطبیق مدارک تحصیلی واصله از سوی دفاتر پلیس+۱۰ با اطلاعات موجود در سامانه وظیفه عمومی اقدام به صدور معافیت تحصیلی می‌کنند.

حلوائی با اشاره به بخشنامه جدید معافیت تحصیلی افزود: دانشجویانی که به طور همزمان در دو واحد آموزشی یا دو رشته تحصیلی پذیرفته می‌شوند تنها یک‌بار برایشان مجوز ثبت‌نام از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا صادر می‌شود و همچنین در مورد دانشجویانی که قصد انصراف از یکی از دانشگاه‌های قبول شده را دارند، دانشگاه اولیه موظف است ضمن تحویل مجوز ثبت‌نام اخذ شده به مشمول مراتب را به وظیفه عمومی محل استقرار دانشگاه ارائه کند تا نسبت به اصلاح در سامانه وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید اقدام شود.

حلوایی خاطرنشان کرد: مشمولان در صورت تمایل به تحصیل در هر دو رشته یا دو دانشگاه برابر مقررات وزارت علوم، با ارائه تصویر معافیت تحصیلی دانشگاه اولیه به دانشگاه دوم صرفا در سقف سنوات رشته اول می‌توانند همزمان، به تحصیل ادامه دهند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: مشمولانی که مجاز به تحصیل شناخته نشده‌اند باید برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی محل سکونتشان معرفی کنند.

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم