نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

شبیه سازی مدل الگوریتم نوبت گردشی پویا برای زمانبندی کارها در سیستم عامل بلادرنگ

سیستم عامل‌های بلادرنگ، سیستم عاملهایی چند منظوره هستند که برای کاربردهای بلادرنگ از جمله سیستم‌های جاسازی شده (سیستم تنظیم حرارت قابل برنامه‌ریزی، کنترل اسبابهای خانگی، تلفن‌های موبایل)، روباتهای صنعتی، سفینه‌های فضایی و وسایل تحقیقات علمی طراحی شده‌اند. محاسبه گری بلادرنگ را می توان اینگونه تعریف کرد که: نوعی محاسبه گری که در آن صحت سیستم نه تنها به نتایج منطقی محاسبات، بلکه به زمانی که طی آن نتایج تولید شده است نیز بستگی دارد.

زمان‌بندهای اجرا به ترتیب ورود، نخست کوتاه‌ترین کار، کوتاهترین زمان باقی‌مانده، اولویت و نوبت گردشی، زمانبندهایی هستند که در سیستم عامل ها استفاده می شوند. زمانبندی نوبت گردشی یکی از قدیمی‌ترین، ساده ترین، عادلانه ترین و رایجترین الگوریتم های زمانبندی است و از نوع غیر انحصاری می‌باشد. این الگوریتم شبیه FCFS است ولی به هر پردازش حداکثر به میزان زمانی مشخصی CPU داده می‌شود. به عبارتی دیگر یک واحد کوچک زمانی به نام کوانتوم زمانی یا برش زمانی تعریف می‌شود که معمولاً بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلی ثانیه است و هر پروسس حداکثر به این میزان می‌تواند CPU را در اختیار بگیرد. زمانبند نوبت گردشی مرسوم در سیستم عامل های بلادرنگ بخاطر نرخ تعویض متن بالا، زمان انتظار و زمان پاسخ دهی بیشتر، قابلیت استفاده ندارد. بنابراین با کاهش تعداد تعویض متن، کاهش زمان انتظار و کاهش زمان پاسخگویی بر آنیم تا بتوانیم قابلیت الگوریتم نوبت گردشی را برای استفاده در سیستم عامل های بلادرنگ افزایش دهیم. بنابراین در این پایان نامه می خواهیم با استفاده از روش برش زمانی پویا الگوریتم زمانبند نوبت گردشی را بگونه ایی مجهز کنیم که بتوایم از آن در سیستم عامل های بلادرنگ استفاده کنیم.

برای شبیه برنامه از نرم افزار MATLAB نسخه R2012a 64-bit استفاده شده است.

این شبیه سازی به همراه روش کار به طور خلاصه (داکیومنت) در اختیار قرار داده شده است. با استفاده از تغییرات در برش زمانی هوشمند میتوانید زمان انتظار و زمان پاسخ را کاهش دهید و بعنوان یک موضوع پایان نامه ارایه دهید

 

لینک دانلود

حجم : ۳۰۰ کیلوبایت
مبلغ : ۵۰ هزار تومان
نوع فایل : نرم افزار متلب
بعد از ثبت نام، لینک دانلود نمایش داده خواهد شد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال میشود
مدیران دانلود هیچ مسئولیتی در قبال مطالب خودکار جمع شده از دیگر سایتها ندارد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم