نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سیاسی کردن دانشگاه آزاد در گذشته به آن ضربه زده است

امام جمعه موقت اهواز گفت:​ دانشگاه آزاد اسلامی ماهیت آموزشی دارد و نباید سیاسی باشد. سیاسی کردن این دانشگاه در گذشته به آن ضربه زده است.


به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا​) منطقه‌خوزستان،
حجت​الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن​زاده در گردهمایی سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که در مجتمع خبر اهواز برگزار شد، با بیان این‌که دانشگاه نباید سیاسی باشد، عنوان‌کرد:​ دانشجو باید سیاسی باشد اما این‌که دانشگاه ابزاری برای سیاست باشد درست نیست. دانشگاه آزاد اسلامی ماهیت آموزشی دارد. در دولت گذشته به شدت دانشگاه آزاد اسلامی سیاسی شد و این مساله به دانشگاه ضربه وارد کرد.

وی افزود: پژوهش تعقل و اندیشه و به کار گرفتن عقل است و دین همیشه به آن تاکید کرده است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به تفاوت میان آموزش و پژوهش افزود: پژوهش تولید و آموزش مصرف است و آنچه در پژوهش انجام می‌شود در آموزش مصرف می‌شود. آموزش راحت​تر و آسان​تر از پژوهش است اما در پژوهش این آسانی را نمی‌بینیم.

وی اظهارداشت: در صنعت نیز تولید سخت​تر از مصرف است. در استان ما که این چنین است و اگر کسی بخواهد صنعتی راه بیندازد موانع زیادی جلوی خود می​بیند.

حسن​زاده با اشاره به این‌که ارتقاء دانشگاه به پژوهش است نه آموزش، تصریح‌کرد:​ نیاز داریم که دانشگاه آزاد اسلامی در پژوهش ارتقا پیدا کند و این وظیفه معاونان پژوهش است. علم باید علم نافع باشد و علم نافع علمی است که کاربری داشته باشد.

امام جمعه موقت اهواز ادامه‌داد: استان خوزستان در تمام ابعاد این ظرفیت را دارد؛ چه در صنعت، چه در کشاورزی و چه در حوزه آب و اقتصاد، باید این پژوهش در استان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با اشاره مشکل ریزگردها در خوزستان بیان‌کرد: ​بیایید کارآمدی نظام در مشکل ریزگردها را ثابت کنیم. در سفر وزیر ارتباطات و فناوری به خوزستان گرد وخاک شدید در اهواز رخ داد و آقای وزیر از نزدیک این وضعیت را شاهد بودند و در آن روز بیان شد که دستگاه​ها دیگر توان محاسبه و برآورد میزان آلودگی و وجود ریزگردها در هوا را ندارند. ​این کار پژوهشگران است که با تحقیق و بررسی بگویند چگونه می‌توان مشکل ریزگردها را حل کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم