نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سیاست شفاف دانشگاه آزاد در اختصاص بودجه به تشکل‌های دانشجویی

مدیرکل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حمایت‌های این دانشگاه از تشکل‌های دانشجویی گفت: سیاست دانشگاه در اختصاص بودجه به تشکل‌های دانشجویی شفاف شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، قدمیاری در اختتامیه همایش تشکل‌های سازمان اسلامی دانشجویان ایران(سادا) که در هتل ارس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر سه اتحادیه تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه آزاد فعالیت دارند که هر کدام از مشی خود پیروی می‌کنند.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته اتحادیه‌های دانشجویی با بی‌مهری‌های فراوانی روبه‌رو بوده‌اند؛ در این خصو دغدغه و رویکرد اصلی ما رعایت مر قانون است.

قدمیاری با بیان اینکه «راه برای ایجاد اتحادیه‌های دانشجویی جدید در دانشگاه آزاد باز است» گفت: برای این منظور حداقل باید ۲۰ تشکل دانشجویی دور هم گرد آیند و درخواست خود را مبنی بر راه‌اندازی اتحادیه جدید ارایه کنند.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رویکرد دانشگاه در حمایت از تشکل‌های دانشجویی تصریح کرد: همه بزرگان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از تشکل‌های دانشجویی متفق‌القول هستند که باید رهنمودهای ایشان در این خصوص در بدنه دانشگاه نیز تسری یابد.

قدمیاری اضافه کرد: در این راستا دبیرخانه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز سازمان‌دهی شده و در استان‌های مختلف برای بررسی مشکلات واحدهای مختلف در این خصوص حضور یافته‌ایم؛ خوشبختانه بسیاری از مشکلات تشکل‌های دانشجویی استان‌ها با این بازدیدها حل شده است.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه از سیاست شفاف دانشگاه آزاد در حوزه امور مالی تشکل‌ها یاد کرد و افزود: برخلاف رویه‌های گذشته این اتفاق افتاد و در این زمینه بخشنامه‌ای با مواد شفاف صادر شده است؛ در این خصوص همکاری خوبی با معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز داشته‌ایم.

قدمیاری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد تشکل‌های دانشجویی دستاویز جریانات و احزاب قرار گیرند، خاطرنشان کرد: هرخط و مشی که تشکل‌ها در پیش گیرند برای ما محترم است اما باید بین تشکل‌های دانشجویی نگاهی عادلانه حاکم باشد و این نهادها در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت کنند.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه «تشکل‌ها باید یاری‌گر دانشگاه در تصمیمات باشند» تاکید کرد: تشکل‌های دانشجویی باید کمک کنند که تصمیمات دانشگاه به خوبی به بدنه آن منتقل شود.

قدمیاری در پایان تصریح کرد: در این زمینه ما سعی کردیم در عین اصلاحات تشکیلاتی، کار را به خود تشکل‌های دانشجویی بسپاریم؛ در این زمینه راه‌اندازی اتحادیه‌های تشکل‌های دانشجویی بهترین راه‌کار است.

دانشجویان باید در دانشگاه مشق حریت کنند

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشجو باید در دانشگاه مشق آزادگی کند گفت: ما باید خود را برای آینده آماده کنیم و برای این منظور باید حریت و آزادگی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین نمازی، در سخنانی در این مراسم اظهار کرد: ما باید در دانشگاه افق‌های جدید را ترسیم کرده و خود را برای دنیایی پر از تغییر آماده کنیم.

وی ادامه داد: مشق حریت باید در تشکل‌ها جان بگیرد و گرنه دچار مرگ انگیزه خواهیم شد.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: در مدیریت جدید دانگاه آزاد اسلامی نوعی جهش و پویایی رخ داده است و ما شاهدیم که تلاش‌ها در این خصوص شبانه‌روزی است.

نمازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه «باید نگاه‌مان به انسان، دین تمدن و اسلام تغییر کند» خاطرنشان کرد: معنا و تصور ما از دین با آنچه که در واقعیت است، بسیار متفاوت است؛ دین دریایی است که تمدن‌های مختلف بشری را تغذیه می‌کند.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با طرح این سوال که «چرا فکر می‌کنیم که تنها ما‌ اهل بهشت هستیم و خداوند تنها به ما تعلق دارد» تصریح کرد: آنچه که از آموزه‌های قرآن و سایر ادیان استفاده می‌شود این است که خداوند به همه بندگان تعلق دارد؛ همگی ما انسان هستیم و دین نیز برای تمام بشریت آمده است.

نمازی بیان کرد: یامبر(ص) برای نجات و راهنمایی همه انسان‌ها ظهور کرد؛ بر طبق آیات و روایات ایشان برای جهانیان رحمت است؛ قرآن نیز کتابی برای همه است و این جفاست که آن را فقط برای خود بدانیم.

وی با اشاره به دیدگاه‌های مختلف از دین، اظهار کرد: مهم این است که ما با چه بینشی سراغ دین می‌رویم؛ دریچه‌ای که در این خصوص مورد تایید قرآن است، سیستم شادی و لذت است.

مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: بیشتر ما فکر می‌کنیم تا پای دین به میان می‌آید، کار به حزن و اندوه می‌کشد؛ آنچه که از قران در نگرش به دین مستفاد است، شادی و عشق است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم