نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سیاست راهبردی دانشگاه تبریز، گسترش همکاری های بین المللی است

نشست خبری رییس دانشگاه تبریز با حضور نمایندگان اصحاب رسانه جمهوری آذربایجان در تالار علامه جعفری دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رییس دانشگاه تبریز در ابتدای این آیین با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های دو کشور در زمینه های مختلف گفت: هر دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان دارای منابع طبیعی و نیروی انسانی متخصص در عرصه های مختلف هستندکه باید از این ظرفیت ها برای توسعه و آبادانی دو کشور و رفاه ملت ها استفاده شود.

محمدرضا پور محمدی، با بیان اینکه در سایه همکاری و ارتباطات جوامع بشری و کشورها با یکدیگر است که توسعه همه جانبه حاصل می شود، تشریح کرد: روابط ملت ها نباید محدود به مسایل اقتصادی و سیاسی باشد و توسعه همکاریهای علمی باعث به عنوان یک الگوی مناسب می تواند گسترش روابط در سایر حوزه ها را موجب شود.

وی نقش رسانه ها در توسعه همکاری مشترک بین کشورها را تعیین کننده بیان کرد و یادآور شد: رسانه ها آینه تمام نمای واقعیت های جامعه به حساب می آیند و باید واقعیت های اجتماعی جوامع را به درستی و بر اساس مصالح کشورها و ملت ها انعکاس داده و از پرداختن به مسائل تفرقه انگیز خودداری نمایند.

وی، در ادامه کشور جمهوری آذربایجان را کشوری با رشد اقتصادی بالا و رو به پیشرفت بیان کرد و افزود: ملت ایران به داشتن چنین کشور همسایه توسعه یافته ای افتخار می کند.

رییس دانشگاه تبریز در ادامه نشست خبری به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه پاسخ داد. وصال تقی بیلی، خبرنگار روزنامه “هفته ایچی”، رامیله امین لی، سردبیر مجله “ورلد کامیونیتی” و “آراز تاروردیف”، خبرنگار تلویزیون ” آزاد آذربایجان “(ATV ) سئوالات خود را در خصوص نحوه همکاری دانشگاه های جمهوری آذربایجان با دانشگاه تبریز را مطرح کردند و دکتر پورمحمدی در پاسخ تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه تبریز با ۵۰ دانشگاه بین المللی از جمله با چند دانشگاه جمهوری آذربایجان تفاهم همکاری دارد و سیاست راهبردی دانشگاه این است که همکاری های بین المللی را در زمینه های مختلف چون تبادل استاد، دانشجو، برگزاری همایش و کنفرانس ها و نمایشگاه گسترش دهد.

در پایان این نشست اصحاب رسانه جمهوری آذربایجان از بخش های مختلف دانشگاه از جمله موزه تاریخ و فرهنگ ایران و کتابخانه مرکزی دانشگاه تبریز بازدید کردند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم