نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سیاست جدید افزایش شهریه دانشگاه‌های چین

طبق گزارش منابع رسمی چین پس از پایان ممنوعیت پنج ساله افزایش شهریه‌های دانشگاهی که از سوی دولت چین اعمال شده بود، شهریه برخی رشته‌ها بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رادیو رسمی چین گزارش داد: مقامات آموزشی در ۱۰ استان چین در شهریه‌های کالج‌ها و دانشگاه‌های این استان‌ها تجدیدنظر کرده و آن را افزایش داده‌اند. این افزایش شهریه‌ها در برخی دانشگاه‌ها و رشته‌ها برای نخستین بار طی تقریبا یک دهه گذشته رخ می‌دهد و این مدت طولانی‌تر از ممنوعیت پنج ساله‌ای است که دولت چین به موجب آن از سال ۲۰۰۷ میلادی دانشگاه‌ها را از افزایش شهریه‌ها منع کرد.

ممنوعیت افزایش شهریه‌ها به‌ منظور مهار توسعه لجام‌گسیخته دانشگاه‌ها صورت گرفت زیرا طی دهه گذشته بسیاری از دانشگاه‌های چین به‌ دنبال انجام پروژه‌های ساخت و ساز وسیع و توسعه فضای دانشگاهی خود گرفتار بدهی‌های مالی سنگین شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، افزایش هزینه‌های نگهداری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها که سبب افزایش بدهی دولت در این مناطق شد و همچنین هزینه‌های زیان‌آور برخی از خدمات دانشگاهی باعث شد که دیگر قانون منع افزایش شهریه‌ها جواب ندهد. طی سال‌های اخیر نیز دانشجویان پنج دانشگاه در استان «هونان» در اعتراض به ارائه خدمات غیراستاندارد از سوی دانشگاه‌ها به خیابان ریختند زیرا بخش خصوصی به‌ دلیل عدم دریافت مطالبات خود، خدمات‌رسانی به دانشگاه‌ها را متوقف کرد.

به‌ همین منظور بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها در استان‌های مختلف چین در یک اعلان عمومی از افزایش شهریه‌ها در سال تحصیلی جدید خبر داده‌اند که این افزایش شهریه‌ها در استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف از چیزی حدود ۱۷٫۲ تا بیش از ۵۰ درصد متغیر است. علاوه بر شهریه‌ها در برخی استان‌ها هزینه اجاره خوابگاه‌های دانشجویی نیز افزایش یافته است. با این حال دولت چین اعلام کرد به‌ دلیل افزایش شهریه‌ها، دانشجویان می‌توانند downloadکمک هزینه‌های تحصیلی دریافتی خود را نیز افزایش دهند.

دانشجویان چین سالانه حداکثر حدود ۱۳۰۰ دلار می‌توانستند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند اما downloadاین کمک هزینه افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم