نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سیاست‌های وزارت علوم با آمدن سرپرست جدید تغییری نخواهد داشت

پنجاه‌ وچهارمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور عصر امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در ابتدا با تقدیر از فعالیت‌های وزیر سابق علوم، گفت: باید یادی کنم از دکتر فرجی‌دانا، در این فرصت کمی که داشتند به ما درس‌های خوبی آموختند و من در این ۱۰ ماه که همکاری نزدیکی با ایشان داشتم، جدا از خصایص خوب ایشان که شامل سطح دانش بالا و قدرت مدیریت خوب می‌شود، بیشتر از همه تحت تاثیر صداقت، خلوص و صمیمیت ایشان قرار گرفتم. به واقع ایشان کسی بود که حاضر نبود میز و دنیا را فدای اصول انسانی و ارزش‌ها کند.

صدیقی ادامه داد: قوا کار خود را انجام می‌دهند و ما هم به تصمیم آنها احترام می‌گذاریم؛ اما باید تاسف خود را به خاطر از دست دادن یک چهره برجسته در سطح اجرایی ابراز کنیم.

وی با بیان اینکه طبق گفته رییس جمهور و سرپرست جدید وزارت علوم، سیاست این وزارتخانه تغییری نخواهد داشت، اظهار کرد: اگرچه ممکن است سلایق اجرایی متفاوت باشد؛ اما سیاست‌هایی که دولت دنبال می‌کند در برنامه‌های گذشته است.

معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان در مورد هدف اصلی وزارت علوم در این دوره بیان کرد: هدف اصلی وزارت علوم در این دوره توسعه همه جانبه علمی است. منظور از توسعه همه جانبه، توسعه‌ای است که صرفا از آن انتشار مقاله بر نمی‌آید. بلکه همه جوانب را در علم و فناوری در نظر می‌گیرد.

وی گفت: هدف دوم وزارتخانه، ارتقای کیفیت است. در دوره قبلی و همچنین ایام این دوره، کیفیت بر کمیت اولویت داشته است و در واقع ما توسعه کمی را درک نمی‌کنیم. اما باید بررسی کرد، هر فعالیتی که انجام می‌شود مخصوصا در بخش دانشگاهی، موجب ارتقای کیفیت می‌شود یا خیر؟

صدیقی با اشاره به اینکه در این دوره به رسالت اجتماعی دانشگاه‌ها و نیاز جامعه توجه می‌شود، گفت: دانشگاهی که با نیاز جامعه بیگانه باشد مطلوب نیست. دانشجو هم باید علم بیاموزد و هم باید با مسائل اجتماعی آشنا باشد که سومین هدف وزارت علوم بین‌المللی شدن آموزش عالی است.

وی در مورد سیاست‌های وزارت علوم اظهار کرد: سیاست اصلی وزارت علوم، استقلال و آزادی عمل دانشگاه‌ها در چارچوب قوانین است و اختیاراتی که از دانشگاه گرفته شده، باید در چارچوب قوانین به دانشگاه‌ها برگردانده شود.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم