نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سومین جشن یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران ۶ خرداد برگزار می‌شود

پنجمین نشست دوره چهارم شورای دانشگاه علوم پزشکی تهران، با ارائه گزارش طرح تحول نظام سلامت، بررسی آیین نامه جشنواره دانشجویی و تأکید بر حضور و مشارکت بیشتر رؤسای دانشکده‌ها در سومین جشن یکپارچه دانش آموختگان برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، در این جلسه بر لزوم مشارکت بیشتر رؤسای دانشکده‌ها در سومین جشن یکپارچه دانش آموختگان که ششم خرداد برگزار می‌شود، تاکید کرد.

در ادامه دکتر تهرانی دوست، معاون درمان دانشگاه به ارائه گزارش مختصری از دستورالعمل اجرایی طرح تحول نظام سلامت و بسته‌های خدمتی و روند اجرایی آن در بیمارستان‌های تابعه پرداخت و گفت: از دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی به ویژه دانشکده‌های بهداشت و داروسازی می خواهیم تا در پذیرش آزمایش‌های تخصصی که انجام آنها در بیمارستان امکان‌پذیر نیست کمک و همیاری نمایند.

پس از آن برخی اعضای شورا ضمن استقبال و حمایت از اجرای این طرح ملی، در مورد برخی مسائل مرتبط با آن نکاتی را مطرح نمودند که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

«ضرورت اتخاذ راهکاری برای تضمین استفاده از تجهیزات مصرفی با کیفیت مناسب»، «نیازمند سطح‌بندی ارائه خدمات جهت کنترل هزینه‌ها و بار تحمیل شده به بیمارستانها و استفاده مناسب‌تر از منابع»، «نیاز به تعیین نحوه مشارکت مؤثرتر گروه پرستاری در طرح تحول سلامت» و «استفاده از ظرفیت پایان‌نامه‌های دانشجویان PhD و کارشناسی ارشد در مورد ارزیابی فرآیندهای مختلف طرح تحول نظام سلامت.»

پس از آن دکتر فتوحی، مشاور آکادمیک رییس دانشگاه، با ارائه گزارشی در مورد بخش‌های مختلف آیین نامه جشنواره دانشجویی گفت: در مورد برخی بخش‌های این آیین نامه ابهامات یا اختلاف نظرهایی وجود داشت، از این نظر خواستیم تا با طرح آن در شورا، نظرات اعضای شورا نیز در این زمینه مطرح شود.

در این شورا مقرر شد ارکان این جشنواره با ارکان جشنواره ابن‌سینا تناسب داشته و حضور دانشجویان در فرآیند اجرایی جشنواره پررنگ‌تر و محسوس‌تر باشد. همچنین پیشنهاد شد تا تعیین زمان برگزاری جشنواره حول و حوش روز دانشجو (آذرماه) باشد و دبیرخانه جشنواره در حوزه معاونت دانشجویی قرار گیرد.

لازم به ذکر است آیین نامه جشنواره دانشجویی پس از اصلاحات پیشنهادی به تصویب شورا رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم