نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سود میلیاردی دانشجویان خارجی برای فرانسه

سالانه حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی خارجی در فرانسه تحصیل می‌کنند و این دانشجویان سود مالی سرشاری برای این کشور به همراه دارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ نتایج برآوردهای جدید نشان می‌دهد دانشجویان خارجی برای فرانسه سالانه حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو معادل حدود دو میلیارد دلار سود مالی به همراه دارند. در این گزارش که نخستین گزارش در نوع خود در فرانسه محسوب می‌شود، تاثیرات اقتصادی تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور مورد ارزیابی قرار گرفته است. این گزارش از سوی انستیتوی BVA‌ آژانس دولتی دانشکده‌های فرانسه و بر مبنای نظرسنجی از ۴۲۰۰ دانشجو تهیه شده است. فرانسه در حال حاضر از نظر تعداد دانشجویان خارجی در رتبه سوم جهان قرار دارد. این کشور در سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ میلادی ۲۹۵ هزار و ۸۴ دانشجوی خارجی از ۱۹۰ کشور جهان داشته که ظرف پنج سال حدود ۱۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در فرانسه را دانشجویان آفریقایی با آمار ۴۳ درصد تشکیل می‌دهند که پس از آنها دانشجویان اروپایی با ۲۶، آسیایی با ۱۹، دانشجویان آمریکایی با ۸ درصد و دانشجویان خاورمیانه‌ای با ۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. دانشجویان خارجی برای تحصیل در فرانسه به طور میانگین ۲۲ ماه در این کشور می‌مانند که ماهانه ۹۲۰ یورو هزینه می‌کنند. هزینه اسکان ۴۰ درصد و خورد و خوراک ۲۶ درصد از این رقم را شامل می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم