www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سود میلیاردی دانشجویان خارجی برای فرانسه

سالانه حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی خارجی در فرانسه تحصیل می‌کنند و این دانشجویان سود مالی سرشاری برای این کشور به همراه دارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ نتایج برآوردهای جدید نشان می‌دهد دانشجویان خارجی برای فرانسه سالانه حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو معادل حدود دو میلیارد دلار سود مالی به همراه دارند. در این گزارش که نخستین گزارش در نوع خود در فرانسه محسوب می‌شود، تاثیرات اقتصادی تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور مورد ارزیابی قرار گرفته است. این گزارش از سوی انستیتوی BVA‌ آژانس دولتی دانشکده‌های فرانسه و بر مبنای نظرسنجی از ۴۲۰۰ دانشجو تهیه شده است. فرانسه در حال حاضر از نظر تعداد دانشجویان خارجی در رتبه سوم جهان قرار دارد. این کشور در سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ میلادی ۲۹۵ هزار و ۸۴ دانشجوی خارجی از ۱۹۰ کشور جهان داشته که ظرف پنج سال حدود ۱۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در فرانسه را دانشجویان آفریقایی با آمار ۴۳ درصد تشکیل می‌دهند که پس از آنها دانشجویان اروپایی با ۲۶، آسیایی با ۱۹، دانشجویان آمریکایی با ۸ درصد و دانشجویان خاورمیانه‌ای با ۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. دانشجویان خارجی برای تحصیل در فرانسه به طور میانگین ۲۲ ماه در این کشور می‌مانند که ماهانه ۹۲۰ یورو هزینه می‌کنند. هزینه اسکان ۴۰ درصد و خورد و خوراک ۲۶ درصد از این رقم را شامل می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم