نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سه ترمه شدن دانشگاه آزاد از سال تحصیلی آینده

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور از امکان ارایه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده و به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، حسین غریبی در جمع اصحاب رسانه استان گیلان با بیان اینکه ۵۰۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد اظهار کرد: از میان بیش از ۸۰۰۰ متقاضی عضو هیئت علمی، ۵۰۰۰ نفر پس از مراحل جذب و تائید صلاحیت علمی از سوی واحدها در دانشگاه آزاد اسلامی جذب می‌شوند.

وی به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توسعه تحصیلات تکمیلی اشاره و تصریح کرد: در همین راستا اولویت با دارندگان مدرک دکتری و اولویت بورس با دانشجویان ترم‌های آخر دوره دکتری است.

وی با بیان اینکه صلاحیت علمی متقاضیان توسط واحدها و مراکز دانشگاهی تائید می‌شود گفت: پس از قبول شدن صلاحیت علمی، اساتید روسا می‌توانند قرارداد ببندند.

غریبی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر یک میلیون و ۷۸۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۸ هزار و ۸۰۰ عضو هیئت علمی دارد.

وی در ادامه از امکان ارایه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی از سال تحصیلی آینده به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.

وی اضافه کرد: برای آنکه از وقت اعضای هیئت علمی استفاده بیشتری شود و دانشجویان علاقه‌مند نیز بتوانند در زمان کوتاه تری فارغ التحصیل شوند، یک ترم استاندارد ۱۶ هفته‌ای برای تابستان در این دانشگاه تعریف شده است.

غریبی در خصوص تسهیلات مالی برای دانشجویان و اساتید در ترم تابستان گفت: دانشجویانی که در ترم تابستان شرکت کنند تنها دو سوم شهریه ثابت را پرداخت خواهند کرد؛ همچنین حقوق اساتید حق التدریسی نیز ۲ برابر حقوق ترمهای دیگر خواهد بود.

وی گفت: بخشنامه مربوط به سه ترمه شدن دانشگاه آزاد اسلامی طی هفته آینده به مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

غریبی اضافه کرد: در ابلاغیه‌های جدید، ترم تابستان دانشجویان به جای ۶ واحد درسی می‌توانند ۱۰ واحد را بگذرانند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه تغییری در مدت زمان دو ترم تحصیلی جاری ایجاد نخواهد شد و دو ترم به صورت کاملا استاندارد و در ۱۶ هفته برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم