نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سهم ۴۰ درصدی دانشگاه آزاد در حوزه آموزش پزشکی

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی از سهم ۴۰ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آموزش پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر باقر لاریجانی در گردهمایی فارغ‌التحصیلان واحد علوم دارویی و جشن روز استاد که روز گذشته در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری و روز استاد گفت: استاد مطهری نقش بسیاری در ترویج تفکر اسلامی در کشور ما داشت که من روز استاد را به همه همکاران خود تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ظرفیت بسیاری در حوزه آموزش عالی ایجاد کرده که بخشی از آن را دانشجویان علوم دارویی در این حوزه می‌بینند، اظهار کرد: امروز بسیاری از شهرهای کشور گسترششان را مرهون دانشگاه آزاد هستند چرا که واحدهای زیادی در سرتاسر کشور از این دانشگاه ایجاد شده است.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد در حوزه آموزش عالی فعال هستند، تصریح کرد: دانشگاه آزاد در حوزه پزشکی حدود ۹۰ واحد دارد که این واحدها بین یک تا ۱۰ رشته دانشگاهی ارائه می‌کنند.

لاریجانی با بیان اینکه توسعه کمی زیادی در حوزه آموزش عالی در دانشگاه‌ آزاد شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر باید برای ارتقای کیفی و گسترش‌های هدفمند این دانشگاه در جهت ایجاد دانش‌های نوین تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد به سختی در کشور توسعه پیدا کرد، گفت:‌ در حال حاضر نیز توسعه این دانشگاه کم چالش نیست اما امیدوارم بتوانیم بر این چالش‌ها غلبه کنیم.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با بیان اینکه دکتر رضایت رییس واحد علوم دارویی مدیری پرتلاش و تحول‌زا است، تصریح کرد: وی می‌تواند تغییرات خوبی ایجاد کند که امیدواریم این مجموعه بتواند در سال‌های آتی پیشرفت های بیشتری داشته باشد.

لاریجانی با بیان اینکه سند توسعه علوم پزشکی تدوین شده و مورد تایید قرار گرفته است، اظهار کرد:‌ برای گسترش‌های داخل و خارج کشور تلاش زیادی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تحصیلات تکمیلی و ارتقای آموزشی باید قدم‌های بیشتری برداشته شود گفت:‌ باید ارتباطات بین‌المللی را افزایش دهیم. از سوی دیگر ایجاد رشته‌ها و دانشکده‌های جدید جزء سیاست‌های دانشگاه آزاد است.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی افزود:‌ اخیرا در شورای گسترش برای دانشکده بین‌رشته‌ای واحد علوم دارویی با همت دکتر رضایت و دیگر دوستان پیشنهادهای جدیدی مطرح شد که بتوانند این دانشکده را به بهترین نحو ایجاد کنند.

لاریجانی با اشاره به برنامه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی پزشکی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم دارویی نیز می‌تواند گسترش اعضای هیئت علمی خود را از این طریق تامین کند.

وی با بیان اینکه یک حرکت جدی در پژوهش در حوزه پزشکی در حال انجام است، گفت: گرچه استادان ما فعالیت‌های پژوهشی خوبی داشته‌اند و در همین دانشگاه نیز نشریه‌های خوبی ایجاد شده است اما امیدواریم این مجموعه نیز بتواند مراکز تحقیقاتی هدفمند را سامان دهد.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در علوم پزشکی با بیان اینکه واحد علوم دارویی پتانسیل ارتباط با صنعت را بیش از دانشکده‌های دیگر دارد، اظهار کرد:‌ در زمینه ارائه خدمات نیز این مجموعه می‌تواند شبکه آموزشی خوبی را در مجموعه داروخانه‌های خود سامان‌ دهد.

لاریجانی خاطرنشان کرد:‌ من امیدوارم در این مجموعه و با کمک دانشجویان و دانش‌آموختگان آن با کمک‌ها و راهنمایی‌ها بتوانیم همکاری‌هایی را سامان دهیم چراکه مجموعه دانشگاه آزاد پتانسیل بسیار زیادی دارد که بتواند در عرصه تولید علم و آموزش پزشکی نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دانشگاه آزاد حدود ۴۰ درصد آموزش عالی حوزه پزشکی را پوشش می‌دهد، گفت: این دانشگاه ۲۶ درصد از رشته‌های گروه پزشکی را در خود دارد و امیدوارم در آینده بیش از گذشته بتوانیم جایگاه خود را ارتقا دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم