نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سمنان،بالاترین سرانه دانشجویی کشور را دارد

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه سمنان،بالاترین سرانه دانشجویی را در کشور دارد،از سهم ۳۰ درصدی دانشگاه آزاد از جمعیت دانشجویی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، دکتر شاهرخ رنجبر بهادری در جلسه شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی که با محوریت بحث و تبادل نظر پیرامون نمودار سازمانی جدید دانشگاه آزاد و با حضور معاون برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان و روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان سمنان در سمنان برگزار شد با اشاره به رتبه نخست استان سمنان از حیث سرانه دانشجویی در کشور گفت: استان سمنان با بیش از ۱۰۵ هزار دانشجو و دارابودن نسبت سرانه یک دانشجو به ازای هر ۶ نفر جمعیت استان، دارای بالاترین سرانه دانشجویی در کشور است که از این میزان، دانشگاه آزاد اسلامی با اختصاص ۳۰ درصد از جمعیت دانشجویی استان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

رنجبر بهادری افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان بیش از ۵۰ درصد بار آموزش عالی کشور را به دوش می‌کشد. این دانشگاه بر اساس هرم دانشجویی کشور با توجه به سند چشم انداز پنجساله و بنا بر توافق و پس از صدور مجوز‌های لازم از سوی وزارت علوم بخش عمده رشد تحصیلات تکمیلی تا رسیدن به رقم دو درصد هرم دانشجویی کشور ترسیم شده در سند فوق در این بخش را به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان توجه به کیفیت را امری ضروری در دانشگاه دانسته و دو مولفه ارتقای هرم هیئت علمی و نظم و انضباط سازمانی را از الزامات کیفی سازی دانشگاه دانست و ضمن تقدیر از اقدامات صورت‌گرفته پیرامون اصلاح و سازماندهی نمودار سازمانی، اقدامات انجام گرفته را در جهت صلاح و صرفه دانشگاه و بسیار کاربردی خواند و افزود: بدون شک ،نظم سازمانی یکی از دستاوردهای مهم این اقدام است که ماحصل آن به رشد و بالندگی دانشگاه کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن زاده لطفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز نیز در این جلسه به سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم در کشور اشاره کرد و گفت: امروز سهم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین واحد دانشگاه حضوری جهان در تولید علم در مقایسه با سال ۲۰۰۴ که تنها چهاردرصد کشور بود به ۲۶ درصد در سال ۲۰۱۴ رسیده است که نشان از رشد چشمگیر نقش دانشگاه آزاد در زمینه تولید علم در میان مراکز آموزش عالی کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص رتبه نخست تولید علم و تثبیت جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی دربین مراکز آموزش عالی کشور دلیل محکمی بر رشد و شکوفایی کیفی این مجموعه بزرگ دانشگاهی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم