نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سقف وام ازدواج دانشجویی افزایش می‌یابد

رییس دانشگاه آزاداسلامی در جلسه هیات نظارت مرکزی بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تلاش دارد سقف وام ازدواج دانشجویی را افزایش داده و در این زمینه از همکاری اجرایی تشکل‌ها استفاده خواهد کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، جلسه هیأت نظارت مرکزی بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده(رییس دانشگاه آزاد)، حجت‌الاسلام والسلمین محمدیان (رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها)، دکتر طه هاشمی (معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی)، دکتر شجاع (رئیس واحد رودهن) و دکتر قدمیاری (مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی) برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد در این جلسه، اظهارداشت: بسیج دانشجویی نیز مشابه سایر تشکل‌های دانشجویی ضمن رعایت قوانین و مقرارت شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند مشابه سایر تشکل‌های دانشجویی فعالیت کند و تابع مصوبات هیات نظارت مرکزی بر تشکل‌هاست.

وی افزود: همچنین مقرر شد جهت تسریع در ساماندهی گزارش‌ها و شکایات مرتبط با هیات نظارت استان‌ها کمیته معینی تشکیل شود و در این زمینه اداره تشکل‌های دانشگاه آزاداسلامی موظف است پیش نویس شرح وظایف این کمیته را آماده و برای تایید و تصویب در جلسه آتی هیات نظارت مرکزی مطرح نماید.

رییس دانشگاه آزاداسلامی به دیگر مصوبات این جلسه اشاره و گفت: از آنجایی که طبق قانون تنها مرجع رسیدگی به امور تشکل‌های دانشجویی هیات نظارت مرکزی است، نهادهای خارج از دانشگاه حق مداخله در امور تشکل ها را ندارند.

میرزاده با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درباره ازدواج جوانان، گفت: در همین راستا بناست سقف وام ازدواج دانشجویی را افزایش داده تا بتوانیم در فراهم آوردن مقدمات زندگی مشترک به زوج‌های دانشجو کمک کنیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات پیش روی فعالیت تشکل‌ها، خاطرنشان کرد: موانع و مشکلات تشکل‌ها در قالب دو دسته درون دانشگاهی و برون دانشگاهی قابل تقسیم بندی است، مشکلات درون دانشگاهی می تواند با کمک معاونت فرهنگی به سرعت مرتفع شده و مسائل برون دانشگاهی نیز به نهادهای ذیربط منعکس و پیگیری شود.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان نیز ضمن قدردانی از فعالیت تشکل‌های دانشگاه آزاد اظهار داشت: لازم است بسیج دانشجویی مشابه تشکل‌ها، تعامل و همکاری با هیات نظارت مرکزی بر تشکل‌ها را داشته باشد. همچنین تنها مرجع رسیدگی به تخلفات تشکل‌ها و بسیج دانشجویی، هیات نظارت بر تشکل‌ها است و نهادهای خارج از دانشگاه حق مداخله در امور تشکل‌های دانشجویی را ندارند.

وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آمادگی دارد برای ایجاد هماهنگی بیشتر در قالب یکی از جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها به موضوع عدم مداخله نهادهای خارج از دانشگاه در امور تشکل‌ها بپردازد.

در ابتدای این جلسه نیزعلی قدمیاری به ارائه گزارشی از وضعیت تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: غیربرابر بودن ارائه و تخصیص بودجه فرهنگی و امکانات واحدهای دانشگاهی به تشکل‌های اسلامی سیاسی، نبود امکانات اولیه نظیر دفتر تشکل‌ها، طولانی شدن فرآیند صدور مجوز تشکل‌ها و عدم مراعات موارد قانونی تصریح شده در آئین‌نامه تشکل‌ها درخصوص صدور موافقت اصولی و پروانه تأسیس و اعلام صلاحیت متقاضیان تأسیس یا نامزدهای شورای مرکزی از سوی واحد دانشگاهی، ورود نهادهای دانشگاهی غیر از هیأت نظارت در امور تشکل‌های اسلامی و همچنین ورود نهادهای غیردانشگاهی در رسیدگی به تخلفات احتمالی تشکل‌ها و احاله تخلفات در بادی امر به بیرون از واحد دانشگاهی در حالی که هیأت نظارت مرکزی مرجع رسیدگی به تخلفات احتمالی تشکل‌هاست، از مهمترین موانع و مشکلات موجود در مسیر تشکل‌هاست.

وی همچنین پایین بودن سهمیه اختصاصی حج به فعالان تشکل‌های اسلامی سیاسی، فقدان مقررات و بخشنامه‌های لازم جهت تسهیل در فعالیت تشکل‌ها را از دیگر موانع موجود دانست.

بر اساس این گزارش، دکتر طه هاشمی، دکتر شجاع از اعضای هیأت نظارت مرکزی و دکتر قدمیاری دبیر و عضو این هیأت هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم