نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سریلانکا در تکاپوی جذب ۱۰ دانشگاه مطرح بین‌المللی

یک مقام سریلانکایی از گشودن درهای نظام آموزشی دانشگاه‌های دولتی این کشور برای سرمایه‌گذاری و جذب ۱۰ دانشگاه خصوصی بین‌المللی در این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت سریلانکا قصد دارد با یک سرمایه‌گذاری کلان تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۰ دانشگاه بین‌المللی خصوصی در این کشور اجازه فعالیت بدهد.

«سونیل جایانتا ناواراتنه»، سرپرست وزارت آموزش عالی سریلانکا با تشریح ابعاد مختلف این طرح گفت: این کشور قصد دارد علاوه بر دانشجویان داخلی، ۵۰ هزار دانشجوی خارجی را نیز برای تحصیل در این دانشگاه‌های خصوصی جذب کند.

ناواراتنه افزود: این طرح به دانشگاه‌های خارجی اجازه می‌دهد تا در مناطق مختلف سریلانکا اقدام به احداث دانشکده کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی بیزنس استاندارد، در حال حاضر تعداد زیادی از دانشگاه‌های خارجی برای کسب اجازه تاسیس شعبه‌های خود در سریلانکا درخواست داده‌اند. در این میان دانشگاه‌های «مانیپالِ» هند و «رافلزِ» سنگاپور نیز حضور دارند. تصمیم دولت سریلانکا مبنی بر اجازه بازگشایی دانشگاه‌های خارجی در این کشور با انتقاد اتحادیه‌های دانشجویی و استادان دانشگاه مواجه شده است. آنها معتقدند که مقامات سریلانکایی، دانشگاه‌های دولتی را فراموش کرده‌اند. سریلانکا نظام آموزش رایگان داشته که به دانشجویان نیازمند، خدمات آموزش عالی ارزان‌قیمت ارائه می‌دهد.

بنابراین منتقدان از این می‌ترسند که با تاسیس دانشگاه‌های خصوصی، دانشجویان نیازمند اما به شدت مستعد که مجبورند تنها در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کنند از اخذ مدارک علمی معتبر و شغل‌های درآمدزا محروم شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم