نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خبر داد:‌ تفویض اختیار به تشکیلات استانی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ششمین جلسه ستاد استقرار مدیریت استان تهران از تفویض اختیار به تشکیلات استانی، گامی عملی برای افقی سازی و آزاد سازی تصمیم گیری در این تشکیلات خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مهر محمدی در این مراسم گفت: شکل گیری لایه استانی اقدامی است که در ذیل چابک سازی تشکیلات قرار می گیرد، اما علاوه بر چابک سازی که باعث کم کردن نقاط ارتباط مستقیم با سازمان مرکزی دانشگاه و کاستن سستی تشکیلات می شود، یک دیوار حایل را نیز ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد: این چابک سازی در دو مرحله صورت می گیرد؛ نخست، ساماندهی مراکز در ذیل پردیس ها و درمرحله دوم، ۶۴ پردیس به ۳۲ لایه استانی تبدیل می شوند.

وی، در ارتباط با اینکه آیا چابک سازی با عمودی سازی ملازمت منطقی دارد، افزود: چابک سازی نباید به عمود سازی بیانجامد و برای این کار، باید با تفویض اختیار، شکافی میان دیوار صف و ستاد ایجاد کرد و به سوی عدم تمرکز عملأ گام برداشت.

دکتر مهر محمدی، یاد آور شد: استقرار لایه استانی یا مجتمع آموزش عالی استانی دانشگاه فرهنگیان به شرطی قابل دفاع است که به افقی سازی بیانجامد و این کار در سایه ی تفویض اختیار، امکان پذیر می شود.

وی، از باب نمونه در خصوص گام هایی که برای آزادسازی تصمیم گیری یا تفویض اختیار به تشکیلات استانی برداشته شده است، به تخصیص بخشی از بودجه جاری دانشگاه در سال ۱۳۹۳، اصالت دادن به گروه های آموزشی و پژوهشی در سطح استان ها، واگذاری قسمتی از اختیارات جذب هیأت علمی به تشکیلات استانی، تمرکز امور اداری در سطح استان ها و تفویض اختیار در روند تشکیل انجمن ها و تشکل های دانشجویی اشاره کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم