نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرپرست دانشگاه آزاد خرم‎آباد کاملاً قانونی انتخاب شده است

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: سرپرست دانشگاه آزاد خرم‎آباد کاملاً قانونی انتخاب شده است.

بهروز دوستی در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، اظهارکرد: انتخاب رئیس هر دانشگاه منوط به طی کردن مراحل قانونی است که طی آن نماینده تام‎الاختیار رئیس دانشگاه سه نفر را به کمیته انتصابات مرکزی معرفی کرده و این کمیته با استعلام این اشخاص ازمراجع قانونی، نهایتاً نتیجه را به شورای انتصابات اعلام می‎کند.

وی با اشاره به اینکه کمیته انتصابات متشکل از رئیس عالی دانشگاه، معاون پارلمانی، حراست، گزینش، دبیر کمیته و … است، بیان کرد: در مواردی رئیس واحد مرکز استان به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده و این شورا با بررسی صلاحیت‎های شخص معرفی شده، رئیس را تأیید می‎کند.

دوستی با یادآوری اینکه تبدیل حکم سرپرست به رئیس منوط به تأیید شورای انقلاب فرهنگی است، تصریح کرد: بعد از بررسی سوابق علمی، پژوهشی و… رئیس معرفی شده، نهایتاً نتیجه موافقت با حکم ریاست در شورای انقلاب فرهنگی اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای انتخاب رئیس دانشگاه آزاد خرم‎آباد مکانیزم‎های مذکور کاملاً طی شده‎اند، یادآور شد: هم اکنون آقای ملکی که دارای مدرک استادیار است به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد خرم‎آباد معرفی شده و تبدیل حکم وی به ریاست منوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

دوستی با اشاره به اینکه طبق قانون انتخاب رئیس دانشگاه به عهده کمیته انتصابات است، اظهار کرد: انتخاب رئیس دانشگاه کار هیئت امنا نیست، بلکه این هیئت در شرایط خاص دارای یکسری وظایف و اختیارات قانونی است.

دوستی از ارزیابی خود از وضعیت فعلی، تعیین رئیس دانشگاه آزاد خرم‎آباد و اعتراضات صورت گرفته سخن گفت و افزود: این شرایط به نفع دانشگاه نیست، چراکه این مرکز آموزشی باید در جهت همدلی، صمیمیت، رفاه و… پیش رود و رئیسی موفق خواهد بود که جو صمیمیت را در دانشگاه به وجود آورد.

وی ادامه داد: ما از آقای ملکی انتظار داریم که با جذب نیروهای کارآمد و بدور از سلیقه شخصی، جناحی، باندی و براساس ضوابط دانشگاه تمام توان خود را برای پیشرفت دانشگاه به کار گیرد.

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد خرم‎آباد در حال تصویب ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در سطح کشور است، اذعان کرد: این دانشگاه بیش از هر زمان دیگری نیاز به کار جهادی و مضاعف دارد و رئیس جدید نیز باید محور کار اصلی خود را تحقق و اهداف دانشگاه بداند.

دوستی تصریح کرد: آقای ملکی مطابق با معیارهای قانونی انتخاب شده است و اگر رئیسی بخواهد از محورهای مورد تأکید دانشگاه منحرف شود، اجازه همکاری با وی را نخواهیم داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم