نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرنوشت دانشگاه‌های عارف و احمدی‌نژاد به کجا رسید؟

در آستانه سال تحصیلی هنوز تکلیف برخی از دانشگاه ها هم چون دانشگاه ایرانیان و دانشگاه دکتر عارف مشخص نیست. دانشگاه ایرانیان با وجود غیر معتبر اعلام شدن از سوی وزارت علوم همچنان بر ادامه فعالیت اصرار دارد و دانشگاه اقای عارف نیز پس گذشت مدت ها از تصمیم تاسیس آن هنوز از راه اندازی رسمی آن خبری نیست .

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم حدود یک ماه پیش با تاکید بر غیر قانونی بودن فعالیت این دانشگاه اعلام کرد که دانشجویانی که دردانشگاه های غیرقانونی تحصیل کنند، مدرک آنها از نظر وزارت علوم رسمی تلقی نمی‌شود. با وجود این مطلب دانشگاه ایرانیان متعلق به محمود احمدی نژاد با صدور اطلاعیه کماکان فعالیت خود را قانونی می داند و بر ادامه فعالیت و جذب دانشجو اصرار می ورزد.

دکتر حسین حسینی، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در گفت و گو با ایسنا با اشاره بر این که هیچ تغییری در وضعیت دانشگاه ایرانیان به وجود نیامده است می گوید: اساسنامه این دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب نرسیده است و اساسنامه‌ای که در دولت گذشته توسط وزیر علوم به امضا رسیده بود نیز در چارچوب مقررات شورای انقلاب فرهنگی نبوده است.

یکی دیگر از دانشگاه هایی که اخیرا بحث تاسیس آن مجددا مطرح شده است دانشگاهی است که دکتر عارف از سال ۸۴ تصمیم به تاسیس آن دارد و پس از انتخابات ۹۲ دوباره بحث راه اندازی این دانشگاه در فضای رسانه کشور مطرح شد ، دکتر حسینی درباره روند تاسیس این دانشگاه نیز می گوید: ایشان هیچ‌گونه درخواستی برای تاسیس دانشگاه به شورای گسترش نداده‌اند تا جهت صدور مجوز بررسی شود. تا آنجایی که اطلاع دارم این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مطرح نشده است.

اما اخیرا دکترعارف تنها دلیل جلو نرفتن امور این دانشگاه را، فقدان منابع مالی اعلام کرده است گفته است چه در دولت گذشته و چه در دولت کنونی هیچ گونه مانعی برای ایجاد دانشگاه مورد نظرم ایجاد نشده است و از اواخر سال ۱۳۸۴ و بعد از کسب مجوز، زمینی را در هشتگرد گرفتیم و در حال پرداخت اقساط آن هستی اما فقدان منابع مالی مانع از پیشرفت امور شده است .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم