نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرمایه‌گذاری استرالیا برای رقابت در بازار آموزش عالی

دانشگاه‌های استرالیا به منظور بهبود کیفیت و افزایش قدرت رقابت خود با سایر دانشگاه‌های جهان در بازار آموزش عالی برای سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری آماده می‌شوند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ دانشگاه «سیدنی» قصد دارد با تخصیص ۲٫۵ میلیارد دلار اعتبار در کمپ دانشگاهی تاریخی خود، تغییرات وسیعی ایجاد کند تا بتواند قدرت رقابت خود را در آموزش عالی تا حد بی‌سابقه‌ای افزایش دهد. در حال حاضر احداث ساختمان‌های این دانشگاه با صرف هزینه یک میلیارد دلاری ادامه دارد و مسئولان این دانشگاه در حال مذاکره با مقامات ایالتی «نیوساوث ولز» هستند تا ۱٫۵ میلیارد دلار بودجه دیگر نیز برای اجرای طرح اصلی احداث کمپ دانشگاهی «دارلینگتون – کمپرداون» دریافت کنند. به دنبال توسعه این دانشگاه جمعیت کارکنان و دانشجویان آن از رقم کنونی ۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر به بیش از ۶۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت. این دانشگاه همچنین به ظرفیت خوابگاهی خود ۴۰۰۰ تخت می‌افزاید.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، معاون دانشگاه سیدنی می‌گوید: با وجود امکانات قدیمی، شاهد انجام تحقیقات و آموزش سطح بالا و با کیفیت جهانی در این دانشگاه نخواهیم بود و در نتیجه به نوسازی تجهیزات نیاز داریم.

وی افزود: سایر بخش‌های آموزش عالی در سیدنی در حال حاضر شاهد انفجار در ساخت و ساز و نوسازی هستند اما دانشگاه سیدنی کمی دیر قدم به میدان گذاشته است.

افزایش شمار دانشجویان داخلی و بین المللی در استرالیا و رویکرد استفاده از چند استاد در انجام تحقیقات، عامل اصلی و محرک در توسعه دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود. دانشگاه «نیوساوث ولز» طی چهار سال ظرفیت خوابگاه‌های خود را به دو برابر یعنی ۴۶۰۰ تخت افزایش داده است.

«فرد هیلمر»، معاون دانشگاه نیوساوث ولز می‌گوید: از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در این دانشگاه هزینه شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم