نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرانه ورزشی دانشجویان پیام نور افزایش یافت

۱۵ سالن ورزشی صبح امروز (۲۸ مهرماه) به صورت همزمان در ۱۵ مرکز دانشگاه پیام نورهشت استان افتتاح شد. با افتتاح این ۱۵ سالن، به سرانه ورزشی دانشگاه پیام نور ۳۲ هزار متر مربع اضافه شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سالن ورزشی واحد حسن‌آباد پیام نور با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاون وزیر علوم، رییس دانشگاه پیام نور و معاون وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت: خوشحالم که بخشی از بار وزارت ورزش را نهادهای دیگری مانند آموزش عالی، آموزش و پرورش، ارتش و… به دوش می‌کشند.

وی با اشاره به گزارشات ارائه شده در مورد افتتاح سالن‌های ورزشی در دانشگاه پیام نور افزود: براساس گزارش‌های ارائه شده در این زمینه تا پایان سال ۱۸ هزار متر مربع به فضای ورزشی دانشگاه پیام نور اضافه می‌شود که با توجه به جمعیت ۸۵۰ هزار نفری دانشجویان این دانشگاه، عدد بزرگی است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به سرانه هر دانشجوی دانشگاه پیام نور با افتتاح این پروژه‌ها ۲۲ تا ۲۴ سانتیمتر اضافه خواهد شد، گفت: در کل کشور قرار بود تا پایان برنامه چهارم سرانه ورزش به یک مترمربع برسد اما تاکنون که در پایان برنامه پنجم هستیم، میانگین سرانه ورزش در کشور ۷۰ سانتیمترمربع است.

گودرزی ادامه داد: استان‌های بزرگ کشور که در ظاهر از سرانه ورزشی بالایی برخوردارند، سرانه ورزشی پایینی دارند. به طور مثال سرانه ورزشی در استان‌های تهران و البرز به ترتیب ۳۳ و ۳۰ سانتیمتر مربع است که پایین‌تر از میانگین سرانه ورزشی در کل کشور است.

وی با تاکید بر اینکه افتتاح سالن‌های ورزشی در واحدهای مختلف پیام نور امکان برخورداری مردم ساکن در مناطق کمتر برخوردار از امکانات ورزشی را امکان‌پذیر می‌کند، گفت: امیدواریم مردم در این مناطق بتوانند ساعاتی از روز را از این سالن‌ها استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در کشور ما کمتر در امر ورزش پرداخته می‌شود، اظهار کرد: آمار پرداختن به ورزش در کشور بین ۵ تا ۲۵ دقیقه و میانگین آن ۱۰ دقیقه است. به طور کلی ۱۰ درصد مردم به امر ورزش اهتمام ندارند که نقیصه بزرگی است.

وی تاکید کرد: وضعیت صنعتی و آلودگی هوا مرگ و میر را افزایش می‌دهد که ورزش می‌تواند از این امر جلوگیری کرده و کیفیت زندگی را که رهبر معظم انقلاب اسلامی که بر آن تاکید دارند را افزایش دهند.

گودرزی در پایان گفت: امیدواریم در دوره دولت تدبیر و امید توجه به امر ورزش را افزایش دهیم و این فرآیندی که دانشگاه پیام نورآغاز کرده، ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم