نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرانه اعضای هیات علمی دانشگاه بجنورد از میانگین کشوری بالاتر است

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بجنورد گفت: هم‌اکنون وضعیت تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه مطلوب بوده و این شاخص از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان شمالی، علی اکبر سلیمانیان در نشست خبری اظهار کرد: استاندارد سرانه تعداد دانشجو به اعضای هیات علمی در دانشگاه های دولتی به ازای هر ۱۷ دانشجو یک عضو هیات علمی است.

وی با ذکر این که هم اکنون متوسط کشوری این شاخص در دانشگاه های دولتی کشور هر ۳۰ دانشجو به یک عضو هیات علمی است ،ادامه داد: سرانه تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه بجنورد به ازای هر ۲۷ دانشجو یک عضو هیات علمی است که این شاخص عدد قابل قبولی می باشد.

سلیمانیان افزود: در این دانشگاه سعی بر این بوده که با ایجاد رشته های جدید ،توازن نسبت دانشجو به اعضای هیات علمی حفظ شود.

وی با اشاره به فعالیت ۹۸ عضو هیات علمی در دانشگاه بجنورد، یادآور شد: برخی از اعضای هیات علمی این دانشگاه تمام وقت، استادیار، مربی و ۳۶ نفر نیز بورسیه هستند و این در حالیست که تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه افزایش می یابد.

سلیمانیان با ذکر این که دانشگاه بجنورد دارای ۱۹ رشته کارشناسی و ۱۴ کد رشته در مقطع ارشد است، عنوان کرد: افزایش رشته در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: طی سال های آینده رشته هایی همانند مهندسی شیمی ،مکانیک، فیزیک، برق گرایش الکترونیک، حقوق، علوم تربیتی، زبان و ادبیات فارسی ،علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی به تناسب کارشناسی ارشد ایجاد می شود.

سلیمانیان در خصوص انجام پژوهش در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،عنوان کرد: دانشگاه بجنورد در حوزه آسیب های اجتماعی با دادگستری،آموزش و پرورش و بهزیستی همکاری های بسیاری داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم