نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

سرانه اعضای هیات علمی دانشگاه بجنورد از میانگین کشوری بالاتر است

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بجنورد گفت: هم‌اکنون وضعیت تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه مطلوب بوده و این شاخص از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان شمالی، علی اکبر سلیمانیان در نشست خبری اظهار کرد: استاندارد سرانه تعداد دانشجو به اعضای هیات علمی در دانشگاه های دولتی به ازای هر ۱۷ دانشجو یک عضو هیات علمی است.

وی با ذکر این که هم اکنون متوسط کشوری این شاخص در دانشگاه های دولتی کشور هر ۳۰ دانشجو به یک عضو هیات علمی است ،ادامه داد: سرانه تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه بجنورد به ازای هر ۲۷ دانشجو یک عضو هیات علمی است که این شاخص عدد قابل قبولی می باشد.

سلیمانیان افزود: در این دانشگاه سعی بر این بوده که با ایجاد رشته های جدید ،توازن نسبت دانشجو به اعضای هیات علمی حفظ شود.

وی با اشاره به فعالیت ۹۸ عضو هیات علمی در دانشگاه بجنورد، یادآور شد: برخی از اعضای هیات علمی این دانشگاه تمام وقت، استادیار، مربی و ۳۶ نفر نیز بورسیه هستند و این در حالیست که تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه افزایش می یابد.

سلیمانیان با ذکر این که دانشگاه بجنورد دارای ۱۹ رشته کارشناسی و ۱۴ کد رشته در مقطع ارشد است، عنوان کرد: افزایش رشته در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: طی سال های آینده رشته هایی همانند مهندسی شیمی ،مکانیک، فیزیک، برق گرایش الکترونیک، حقوق، علوم تربیتی، زبان و ادبیات فارسی ،علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی به تناسب کارشناسی ارشد ایجاد می شود.

سلیمانیان در خصوص انجام پژوهش در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،عنوان کرد: دانشگاه بجنورد در حوزه آسیب های اجتماعی با دادگستری،آموزش و پرورش و بهزیستی همکاری های بسیاری داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم