نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساماندهی واحدهای زیان‌ده دانشگاه آزاد در دستورکار

معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ساماندهی واحد های زیان‌ده و برنامه‌ریزی جهت تجمیع آنها از صرف هزینه های مازاد جلوگیری کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی در پنجمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن تأکید بر ایجاد شرکت های دانش بنیان در واحد های دانشگاهی اظهار کرد: دانشگاه های آزاد اسلامی باید با تأسیس شرکت های اقتصادی و دانش بنیان در جهت درآمدزایی خارج از شهریه های دانشجویی اقدام کنند که این مسئله با داشتن انضباط مالی و خلق درآمد از فعالیت های دانش بنیان و سرمایه گذاری با توجه به پتانسیل های موجود در استان گیلان به وقوع خواهد پیوست .

وی افزود: برنامه ریزی و پیش بینی های لازم برای ارتقاء کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است که به اقدامات انجام گرفته می توان به جذب هیأت علمی توانمند در این راستا اشاره کرد.

دکتر رهنمای رودپشتی با اشاره به وجود دو سیاست در تعیین نرخ شهریه، تصریح کرد: یکی از سیاستهای دانشگاه آزاد اسلامی این است که هر واحد دانشگاهی شهریه را به اقتضای واحد خود تعیین کند که به اعتقاد من در شرایط فعلی نه برای دانشگاه آزاد اسلامی حتی برای دانشگاه‌های قدیمی هم این موضوع جوابگو نیست، سیاست بعدی این است که تعیین نرخ شهریه را کاملا متمرکز کنیم. بدین صورت که سازمان مرکزی طبق روش‌های سنتی گذشته یک نرخ را بدون توجه به اقتضائات استانی تعیین کند که این موضوع نیز منطقی و عملی نیست.

معاون برنامه ریزی دانشگاه در توضیح سیاست دانشگاه آزاد اسلامی برای تعیین نرخ شهریه عنوان کرد: ما در دانشگاه یک راه بینابینی را جستجو کردیم تا بتوانیم به الگویی برسیم که از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد و بعد واحدها در چارچوب آن الگو بتوانند عمل کنند.

دکتر رهنمای رودپشتی همچنین تأکید کرد: توسعه رشته ها و جذب هیأت علمی با ساماندهی مالی بصورت بهینه، جزء سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود که با توجه ظرفیت های موجود در استان گیلان، این موضوع قابل توجه و پیگیری خواهد بود. همچنین می توان با ساماندهی واحد های زیان ده و برنامه ریزی جهت تجمیع آنها از صرف هزینه های مازاد جلوگیری کرد.

احمد قلی‌زاده، معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به وجود تبدیل دانش به فناوری و ثروت و گسترش فناوری اطلاعات و توجه جدی به پژوهش محوری بعنوان اصول راهبردی سازمان سما در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، افزود: توسعه فرهنگی زیربنای فعالیت‌های سازمان سما است و این سازمان توانایی دارد در این زمینه نقش شایسته خود را ایفا کند.

وی همچنین به دیگر فعالیت های پیش بینی شده سازمان سما در کشور اشاره کرد و اذعان داشت: گسترش رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته مهارت محور و تقاضا محور، تبدیل سازمان سما به مرکز مهارت محوری دانشگاه آزاد اسلامی از طریق توسعه آموزشهای مهارتی آمایش محور، ارتقای کیفیت مدارس سما در کشور، هوشمند سازی مدارس، تأسیس مدارس تخصصی ورزش، تأسیس مدارس بین المللی و دو زبانه و بهره برداری حداکثری از نظام های اطلاعات و سیستم های مدیریت منابع در اداره کلیه فرآیند های مراکز سمای کشور از جمله برنامه های پیش بینی شده سازمان سما کشور خواهد بود.

دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نیز در این جلسه گزارش مبسوطی از روند تشکیل جلسات کمیسیون های دائمی استان گیلان و مصوبات این جلسات ارائه کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم