نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساخت ۶۰ هزار متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور از ابلاغ بسته ورزشی در سطح ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: آیین نامه این مهم به تصویب رسیده که به زودی در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه فارس، دکتر محمد میرزاده در نخستین گردهمایی مسئولین تربیت بدنی واحدهای دانشگاه آزاد کشور در شیراز بیان کرد: فعالیت‌های ورزشی زمنیه ساز توسعه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب ایران اسلامی در عرصه‌های ورزشی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، افزود: هم‌اینک بیش از ۶۰۰ هزارمترمربع فضای مسقف ورزشی در دانشگاه‌های آزاد کشور داریم که ۶۰ هزار مترمربع دیگر نیز در حال احداث است.

میرزاده خاطرنشان کرد: جامعه ما به دلیل هجوم فرهنگی و نظامی در گذشته با آسیب‌هایی روبرو بوده و امروز نیز نارسایی‌هایی دارد که باید آن‌ها را رفع کنیم.

وی گسترش و توسعه ورزش را یکی از مهمترین راه‌های غلبه بر ناهنجاری‌های اجتماعی برشمرد و گفت: از ۲۰ رشته ورزشی فعال، دانشگاه آزاد در ۱۳ رشته در صدر لیگ برتر کشور قرار دارد.

میرزاده گفت: امروز این دانشگاه بیش از ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی و پنج میلیون فارغ‌التحصیل و ۱٫۵ میلیون دانشجوی در حال تحصیل دارد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد نشاط فرهنگی و دینی در میان دانشجویان دانشگاه آزاد هستیم، اظهار کرد: بنا داریم زمینه توسعه حوزه‌های ورزشی و استعدادیابی را در تمام استان‌ها فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در ورزش موجب کاهش سرمایه گذاری در بخش‌هایی مانند درمان می‌شود، ابراز امیدواری کرد: فرهنگ تحرک و ورزش در جامعه باید بیش از گذشت نهادینه شود.

وی افزود: کمیسون دائمی هیئت امنا به جز اعتبارات عمرانی اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی را برای امور ورزش در سال آینده به تصویب رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور همچنین به تقارن برگزاری این گردهمایی با دهه فجر، ثبات و امنیت امروز ایران را ناشی از پایداری مردم ذکر و خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی ایران را اداره می‌کردند و حتی یک سردار و سپهبد داخلی حق دخالت در جزیی‌ترین امور را نداشتند.

میرزاده گفت: مشاهده می‌کنیم که جهانخوران در عراق، لبنان، افغانستان و سایر کشورهای اطراف ما چه چریاناتی درست کرده‌اند، اما ایران به برکت وحدت مردم، صلابت رهبری و تدبیر دولت تدبیر و امید، امنیت بی نظیری دارد.

میرزاده با بیان اینکه امروز ایران از نظر بین‌المللی مقام ۱۶ تولید علم جهان را دارد، اضافه کرد: قبل از انقلاب تعداد مقالات ما به ۴۰۰ مورد نمی‌رسید اما امروز تنها دانشمندان دانشگاه آزاد ۵۱ هزار مقاله را به ثبت رسانده‌اند.

دانشگاه آزاد در سال ۹۴ در حوزه آموزش عالی، بار بزرگی از دوش دولت برخواهد داشت

دکتر میرزاده در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده بخش بزرگی از بار علمی بر دوش دولت را برمی‌دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده چیزی نزدیک به ۱۰هزار میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و ۶۰۰۰ میلیارد تومان از حیث درآمد در حوزه آموزش عالی ایران هزینه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اکثریت قریب به اتفاق اهداف و برنامه‌های دانشگاه درسال ۹۳ محقق شده، گفت: به زودی یک گزارش مدون و مستند از موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۳ عرضه خواهد شد.

دکتر میرزاده در این جلسه با تبریک دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بیان کرد: دهه فجر دهه بیداری امت اسلام، دهه شروع عزت، استقلال و پیشرفت ملت ایران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران در ۳۶ سال گذشته، گفت: بحمدالله و به‌رغم توطئه‌های همه‌جانبه داخلی و خارجی، روند پیشرفت و توسعه میهن اسلامی ذیل شعارها، برنامه‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شروع شده و در همه زمینه‌ها پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آمده است.

وی با بیان میزان رشد امور علمی، فناوری، پژوهشی و حرکت‌های دانش بنیان به طور بی‌سابقه‌ای متحول شده، بیان کرد: این موضوع نتیجه روحیه‌ای است که از طریق فضای انقلابی و نظام اسلامی در روح جامعه ما دمیده شده و زمینه دانش‌پروری، دانشجویی و اندیشمندی علمی و آزاداندیشی را فراهم کرده است.

دکتر میرزاده با اشاره به اینکه جمعیت ایران نسبت به سال ۱۳۵۷ فقط دو برابر شده ولی رشد دانشجویان ما ۲۷ برابر شده، گفت: رشد ۲۷ برابری دانشجویان به این دلیل است که ما موفق شده‌ایم زیرساخت‌ها، زیر بناها، امکانات و نیروی انسانی متخصص را فراهم کنیم تا بتوانیم به این موفقیت برسیم.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه‌های علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، پزشکی، سلامت و بهداشت پیشرفت‌هایی حاصل شده، خاطرنشان کرد: این پیشرفت‌ها مدیون روحیه انقلابی، استقلال و عزت‌جویی ملت ایران بوده که ناشی از تفکرات امام و رهبری و همه مردم بزرگوار ایران است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی و یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی جایگاه خود را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی باز کرده، گفت: ما در دانشگاه با کوشش دانشمندان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانیم در ترازهای بالای علمی، ملی و بین‌المللی قرار بگیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه از معاونان خود درخواست کرد برای بودجه سال ۹۴ هر معاونتی با جدیت و برنامه‌ریزی تضمین و با تدوین برنامه‌های منظمی حتی قبل از پایان سال ۹۳ برنامه‌های خود را دنبال کنند.

وی با اشاره به اهداف سال ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: با کمال افتخار اعلام می‌کنم برآوردها نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۳ محقق شده و ان شاءالله تا پایان سال ۹۳ یک گزارش مدون و مستند از این موفقیت‌ها عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده این است که دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده بار سنگینی را با توجه به وضعیت بودجه دولت و همچنین مشکلات اقتصادی و شرایط تحریم از دوش دولت برمی‌دارد.

مصوبات هیات رئیسه

همچنین در این جلسه گزارش معاونت اداری مالی در خصوص وضعیت نیروی انسانیدانشگاه در سطح کشور مطرح و مقرر شد شاخص نیروی انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد روسای واحدها مدنظر قرار گیرد و گزارش نهایی و برنامه مدون آن در اسرع وقت ارائه شود.

موضوع بخشنامه های وقفه تحصیلی، انصراف از تحصیل، ثبت‌نام متأخرین، ترک تحصیل و موارد مشابه مطرح شد و مقرر شد در کمیسیون تخصصی هیأت رئیسه با حضور معاون دانشجویی مطرح و گزارش آن ارائه شود.

همچنین درخصوص صدور دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد در اسرع وقت و کمتر از یک ماه دانشنامه دانشجویانی که تسویه‌حساب خود را انجام داده‌اند به آنها تحویل داده شود.

در این جلسه گزارش معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در خصوص آیین‌نامه دکتری افتخاری دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و تصویب شد که آیین‌نامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این مورد ملاک عمل قرار گیرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم