نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساخت ۱۰۰ واحد خوابگاه متاهلی جدید دانشگاه امیرکبیر طی یک سال آینده

خوابگاه جدید متاهلی دانشگاه صنعتی امیرکبیرهمزمان با سالروز بعثت پیامبر و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تشویق جوانان به امر ازدواج با حضور دکتر علیرضا رهایی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام میراحمدی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعی از اساتید، دانشجویان و خانواده شهید شکاری از شهدای دانشگاه افتتاح شد.


به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
دکتر علیرضا رهایی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: خوابگاه جدید متاهلی این دانشگاه دارای ۲۹ واحد ۳۰ متری در چهار طبقه است که این واحدها به دانشجویان متقاضی اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه هرساله جمعی از دانشجویان خوب و مستعد کشور وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌شوند، افزود: طبق مصوبه شورای دانشگاه و کمک مالی و پشتیبانی دانشکده‌های این دانشگاه یک باب ساختمان همجوار دانشگاه با تلاش فشرده طی ۲ ماه تعمیر، بازسازی و برای اسکان دانشجویان متاهل تجهیز شد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: هدف از راه اندازی خوابگاه جدید برای دانشجویان متاهل حرکت در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاستهای جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشویق جوانان و دانشجویان به امر ازدواج است.

رهایی با بیان اینکه خوابگاه جدید متاهلی این دانشگاه به نام شهید «علی شکاری» از دانشجویان شهید دانشگاه صنعتی امیرکبیر نامگذاری شده است، افزود: از بین دانشجویان متقاضی برای اسکان در خوابگاه جدید دانشگاه اولویت بندیهای لازم توسط معاونت دانشجویی انجام شده است و زوج های دانشجو در این ساختمان ساکن می‌شوند.

ساخت ۱۰۰ واحد خوابگاه متاهلی جدید طی یک سال آینده

وی از ساخت ۱۰۰ واحد خوابگاهی متاهلی طی یک سال آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: باتوجه به سیاستهای جمعیتی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، دانشگاه صنعتی امیرکبیر قصد دارد دو باب ساختمان همجوار دانشگاه را با کمک خیرین تخریب کرده و در این مکان خوابگاه متاهلی تاسیس کند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: برای راه اندازی و ساخت خوابگاه متاهلی ۱۰۰ واحدی این دانشگاه با تعدادی از خیرین مذاکره شده است و این افراد قول مساعد برای کمک به ساخت خوابگاه جدید متاهلی دانشگاه را داده اند.

لازم به ذکر است، خوابگاه جدید متاهلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نام شهید «علی شکاری» دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نامگذاری شده است و این خوابگاه با حضور مادر این شهید افتتاح شد.

شهید «علی شکاری» متولد ۲۰ اسنفدماه سال ۴۳ است که وی دانشجوی ورودی ترم دوم سال ۱۳۶۵ رشته مهندسی برق، الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر بود. این شهید بزرگوار در زمان جنگ تحمیلی فرمانده گروهان بعثت از گردان زهیر لشگر ده سید الشهداء (ع) بود که وی در عملیات کربلای از ناحیه دست راتش به درجه جانبازی رسید. شهید «علی شکاری» سومین شهید خانواده «شکاری» بود و در روز اول شهریورماه سال ۶۷ که مصادف با روز عاشورا بود با گروهان تحت امرش به قلب ضد انقلاب در جاده بوکان مهاباد کوبید و در روز عاشورا به صف شهدا پیوست.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم