نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساخت دانشگاه امام صادق(ع)، ماندگارترین حرکت آیت‌الله مهدوی‌کنی بود

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، از ساخت دانشگاه امام صادق(ع) به عنوان ماندگارترین حرکت آیت‌الله مهدوی‌کنی یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “عنایت‌الله شامی” ظهر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‎الله مهدوی‌کنی که در مهدیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار شد، اظهار کرد: بحث علم و عالم از مهم‎‏ترین موضوعات نظام دینی ما است و علما به راستی وارثان انبیاء به شمار می‌روند و در نگاه دینی ما عالمان کسانی هستند که جایگاه ویژه‎ای در مقام و رتبه‌بندی انسان‎ها در پیشگاه الهی داشته و حتی مقام‌شان از شهدایی که جان خود را در راه خدا از دست دادند نیز بیشتر است.

وی با بیان اینکه اثری که علما در جامعه به جای می‌گذارند ماندگارتر است، ادامه داد: عالمان شیعه، انبیای نسل خویش هستند و در همه حرکات سیاسی و انقلابی پیشتاز بوده‌اند.

شامی افزود: شریعتی در یکی از آثارش اشاره به این موضوع می‌کند که در جامعه ما هر قرارداد ضداستعماری که بسته شده است، زیر آن را عالمان دینی امضا کرده‌اند و در جریان‎های استعمارستیز قرار داشتند، ولی متأسفانه هر قراردادی که به نفع استعمار بوده است آن را عالمانی امضا کردند که مرعوب غرب بودند.

وی با بیان اینکه آیت‎الله مهدوی‌کنی یکی از عناصر تأثیرگذار در مراحل مختلف نقلاب بوده است، خاطرنشان کرد: ایشان مرجع جوانان انقلابی بودند و بعد از آنکه انقلاب پیروز شد این شخصیت در تأسیس کمیته‎های اسلامی و در سخت‌ترین شرایط انقلاب اوضاع را تحت کنترل گرفتند.

شامی خاطرنشان کرد: آیت‎الله مهدوی‌کنی در شرایطی که اوضاع کشور نابه‌سامان بود به امر امام راحل تشکیل کابینه‌ داد و دولت را در اختیار گرفت و هم در نقش نخست‌وزیر و هم رئیس‌جمهور به چشم آمد.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی دانشگاه امام صادق(ع) را تأسیس کرد و دانشگاه را به معنای واقعی راه‌اندازی و انحصار علم را کنار گذاشت. ماندگارترین حرکت این شخصیت برجسته، ساخت دانشگاه امام صادق(ع) بود که ثمرات آن هم‌اکنون در جامعه و عرصه علم به چشم می‌آید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم