نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساخت دانشگاه امام صادق(ع)، ماندگارترین حرکت آیت‌الله مهدوی‌کنی بود

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، از ساخت دانشگاه امام صادق(ع) به عنوان ماندگارترین حرکت آیت‌الله مهدوی‌کنی یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “عنایت‌الله شامی” ظهر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‎الله مهدوی‌کنی که در مهدیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار شد، اظهار کرد: بحث علم و عالم از مهم‎‏ترین موضوعات نظام دینی ما است و علما به راستی وارثان انبیاء به شمار می‌روند و در نگاه دینی ما عالمان کسانی هستند که جایگاه ویژه‎ای در مقام و رتبه‌بندی انسان‎ها در پیشگاه الهی داشته و حتی مقام‌شان از شهدایی که جان خود را در راه خدا از دست دادند نیز بیشتر است.

وی با بیان اینکه اثری که علما در جامعه به جای می‌گذارند ماندگارتر است، ادامه داد: عالمان شیعه، انبیای نسل خویش هستند و در همه حرکات سیاسی و انقلابی پیشتاز بوده‌اند.

شامی افزود: شریعتی در یکی از آثارش اشاره به این موضوع می‌کند که در جامعه ما هر قرارداد ضداستعماری که بسته شده است، زیر آن را عالمان دینی امضا کرده‌اند و در جریان‎های استعمارستیز قرار داشتند، ولی متأسفانه هر قراردادی که به نفع استعمار بوده است آن را عالمانی امضا کردند که مرعوب غرب بودند.

وی با بیان اینکه آیت‎الله مهدوی‌کنی یکی از عناصر تأثیرگذار در مراحل مختلف نقلاب بوده است، خاطرنشان کرد: ایشان مرجع جوانان انقلابی بودند و بعد از آنکه انقلاب پیروز شد این شخصیت در تأسیس کمیته‎های اسلامی و در سخت‌ترین شرایط انقلاب اوضاع را تحت کنترل گرفتند.

شامی خاطرنشان کرد: آیت‎الله مهدوی‌کنی در شرایطی که اوضاع کشور نابه‌سامان بود به امر امام راحل تشکیل کابینه‌ داد و دولت را در اختیار گرفت و هم در نقش نخست‌وزیر و هم رئیس‌جمهور به چشم آمد.

وی افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی دانشگاه امام صادق(ع) را تأسیس کرد و دانشگاه را به معنای واقعی راه‌اندازی و انحصار علم را کنار گذاشت. ماندگارترین حرکت این شخصیت برجسته، ساخت دانشگاه امام صادق(ع) بود که ثمرات آن هم‌اکنون در جامعه و عرصه علم به چشم می‌آید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم