نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ساختن جامعه موفق‌تر، با به دست آوردن علوم از قرآن

رییس دانشگاه پیام نور گفت: همه افراد نیازمند رسیدن به سرچشمه قرآن هستند و حتی قشر فرهیخته جامعه می‌توانند با فراگیری دانش و به دست آوردن علوم از قرآن جامعه موفق‌تری بسازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، ابوالفضل فراهانی در اختتامیه بیست و نهمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه پیام نور اصفهان برگزارشد ، اظهار کرد: این جشنواره بزرگترین رویداد قرآنی و از بارزترین مراسم بزرگداشت قرآنی در دانشگاهها است.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک جمع نخبگان، فرهیختگان دانشگاهی عجین شده با معانی قرآنی از نیکوترین محافلی است که می‌تواند پیوند علم و عالمان را با دین و معارف قرآنی برقرار کند. از همین رو فرصت را مغتنم می شماریم و با تلاش و همتی مضاعف در مسیر بازشناسی و تعمیق معارف قرآنی حرکت خواهم کرد. برگزاری جشنواره‌های ملی قرآنی که هر سال با استقبال روزافزون جامعه دانشگاهی و دانشجویان رنگ و بویی تازه می‌گیرد فرصت خجسته‌ای برای چشیدن حِلاوت آیات قرآن و نزدیکی به آستان قُرب حضرت دوست است.

دکنر فراهانی تاکید کرد: انس با قرآن و فعالیت های قرآنی در دانشگاه پیام نور از باسابقه ترین فعالیت فرهنگی، دینی و ارزشی است و این دانشگاه امسال در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تأسیس خود افتخار دارد که برنامه های فرهنگی و دینی را در سال فرهنگ و اقتصاد متمایزتر از برنامه های سنوات گذشته و با چشم انداز روشن و نظام مند و با رعایت انضباط مالی اجرا می نماید. دانشگاه پیام نور علی رغم مشکلات مالی، در حوزه فعالیت های قرآنی محدودیتی اعمال نکرده و نگذاشته است که اجرای فعالیت های قرآنی با مانعی مواجه شود.

رییس دانشگاه پیام نور ادامه داد: این حرکت عظیم و تأثیرگذار لازم است مورد حمایت همه جانبه دستگاههای ذیربط قرار گیرد. و البته دانشگاه پیام نور نیز با داشتن بیشترین جمعیت دانشجویی در مجموعه آموزش عالی دولتی کشور و مراکز متعدد در داخل و خارج از کشور بالاترین سطح حمایتی خود در دولت تدبیر و امید برای توسعه فرهنگ قرآنی اعلام می نماید تا همگام با سایر دانشگاهها با ایجاد فضای مساعدتر، انس با قرآن، و بسترسازی برای ترویج این اقدام ضروری در نسل جوان و در اقصی نقاط کشور بتواند پیام هدایت گر قرآن کریم را بیش از گذشته در جوانان این مرز و بوم ترویج دهد.

وی تصریح کرد: این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همواره از اولویت‌های مهم فرهنگی دانشجویان به شمار می‌رود و حتی برگزاری چنین جشنواره‌هایی در ارزش‌های اخلاقی نیز نقش بسزایی دارد.

فراهانی با بیان اینکه دانشجویان چراغ راه دیگر افراد جامعه هستند، اضافه کرد: همه افراد نیازمند رسیدن به سرچشمه قرآن هستند و حتی قشر فرهیخته جامعه می‌توانند با فراگیری دانش و به دست آوردن علوم از قرآن جامعه موفق‌تری بسازند.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه قرآن و عترت هدایت بشر را تضمین می‌کند، عنوان کرد: باید همراه با قرآن و عترت بود که برگزاری چنین جشنواره‌هایی نمونه بارزی از این همراهی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم