نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

زوایای تمدن نوین اسلامی با شهادت استاد مطهری مجهول ماند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان، گفت: معلمان وظیفه دارند تا با مراجعه به کتب استاد مطهری فهم درست و دقیقی از آنها به ‌دست آورده و دانش‌آموزان خود را به سمت تفکرات شهید مطهری هدایت و راهنمایی کنند.

حجت‌الاسلام مهدی مستاجران در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، بیان کرد: معلمی رسالت انبیاست و همان‌گونه که انبیاء الهی پیام‌آوران خدا بودند و برای هدایت انسان و معرفی سره از ناسره به مردم تلاش می‌کردند معلمان نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه معلم باید همانند انبیای الهی سختی جهل جاهلان را در رفتار تحمل کند، ادامه داد: دین مبین اسلام برای رسالت و جایگاه معلم ارزش و اهمیت زیادی قائل شده است.

این مدرس حوزه و دانشگاه در بیان ویژگی‌های استاد مطهری، گفت: ایشان وقتی مشاهده کردند در مباحث معرفتی در حوزه دین جاهلانی وجود دارند که برداشت‌های غلط خود از دین را به جامعه تحمیل می‌کردند، در مقابل آن‌ها ایستاد و با روشنگری به جامعه تلاش خود برای معرفی دین حقیقی و ناب به مردم را به‌کار بست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان افزود: استاد مطهری با تألیف کتبی در رابطه با دین توانست به‌ خوبی در مقابل جاهلان دین بایستد و جهت معرفی اسلام ناب به مردم اقدام کند.

مستاجران فهم دقیق نسبت به دین را از دیگر خصوصیات بارز شخصیتی استاد مرتضی مطهری بیان کرد و گفت: استاد مطهری آنچنان ‌که شایسته و بایسته یک محقق بود دین را فهمیده و درک کرده بود.

وی اظهار کرد: استاد مطهری آنچه را که بر زبان می‌آورد برگرفته از دین، قرآن و سنت بود، لذا کلامش برای همه قابل درک بود و می‌طلبد معلمان با الگوگیری از این استاد شهید، همت خود را در رهنمون کردن مردم از جهل و ظلمت به سوی نور علم و دانش به‌ کار بگیرند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری افزود: استاد مطهری اهداف بلند امام راحل(ره) را به‌ درستی درک کرده بود و جهت پیاده‎‏سازی تمدن نوین و بزرگ اسلام در تلاش بود. اگر امروز استاد مطهری در قید حیات بود بسیاری از حوزه‌های تمدنی اسلام را برای ما روشن کرده بود که متاسفانه با به شهادت رسیدن وی بسیاری از زوایای تمدن نوین اسلامی برای ما همچنان مجهول باقی مانده است.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در رابطه با نقش معلمان در تحقق نام سال، گفت: معلمان وظیفه دارند با مراجعه به کتب استاد مطهری فهم درست و دقیقی از کتب این استاد به‌دست آورند و دانش‌آموزان خود را به سمت تفکرات شهید مطهری هدایت و راهنمایی کنند و در یک کلام معلمان ادامه‌دهنده راه این استاد باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم