نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

زندگی ۳۰۰۰ دانشجوی ولزی در خوابگاه‌های سرطان‌زا

نتایج یک تحقیق نشان داد ۳۰۰۰ دانشجوی دانشگاه‌های «ولز» سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) در خوابگاه‌های آلوده به «آزبست» خوابیده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های کاردیف، «آبریسویث» و «ترینیتی سنت دیوید» وجود آلودگی «آزبست» در خوابگاه‌های خود را تایید کردند. آنها مدعی شدند از آنجا که مواد به کار رفته در مصالح این خوابگاه‌ها به عنوان مواد کم‌خطر تلقی می‌شوند لذا دانشجویان خود را از این موضوع مطلع نکرده‌اند.

این در حالیست که «انجمن ریه انگلیس» این اقدام دانشگاه‌ها را بی‌مسئولیتی خوانده و از اتحادیه دانشجویان خواسته دراین‌باره شفاف‌سازی کند. از آنجا که ۱۵ هزار دانشجو در ولز در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند می‌توان به عمق این فاجعه پی برد. از ماده آزبست از دهه ۵۰ تا ۸۰ میلادی به شکل وسیعی به عنوان یکی از مصالح ساختمانی در عایق‌کاری و ضد‌حریق استفاده می‌شد.

با این حال متخصصان سلامت می‌گویند تا زمانیکه آزبست آسیبی نبیند و در جاهایی که احتمال آسیب دیدن آن وجود ندارد استفاده شود، خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کند. آنها با این وجود هشدار می‌دهند اگر الیاف آزبست وارد مجاری تنفسی شوند می‌توانند باعث آسیب‌های ریوی نظیر «آبستوز» و «مزوتلیوما» شوند. در میان دانشگا‌ه‌های آلوده به آزبست، خوابگاه‌های دانشگاه کاردیف بالاترین میزان آلودگی را دارد.

با این حال یک سخنگوی دانشگاه کاردیف گفت: سلامت و امنیت دانشجویان اولویت اصلی ماست. در خوابگاه‌هایی که آلودگی آزبستی وجود دارد مصالح آلوده به آزبست از دیواره و کف، حذف شده‌اند و بقیه مصالح باقیمانده که خطر کمتری دارند با دقت هرچه تمام‌تر عایق شده‌اند.

مسئولان دانشگاه آبریسویث نیز اعلام کردند در ۱۰۸۸ اتاق خوابگاه این دانشگاه از آزبست استفاده شده که بیشتر آنها در کف خوابگاه‌ها به کار رفته که با فرش و موکت پوشیده شده‌اند و خطری برای دانشجویان به همراه ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، از دانشگاه «ترینیتی سنت دیوید» نیز گزارش شده که در ۴۴۳ اتاق خوابگاه‌های این دانشگاه از مصالح محتوی آزبست استفاده شده که تمام این خوابگاه‌ها از نظر موارد بهداشتی و سلامت مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

«بث باتن» رئیس اتحادیه ملی دانشجویان ولز (NUS) گفت: شنیدن این خبر که شمار بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی در ولز به آزبست آلوده هستند نگران کننده است. ما به تمام دانشگاه‌ها توصیه می‌کنیم این مسئله را جدی بگیرند و پیش از هر چیزی امنیت و سلامت دانشجویان را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم