نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رییس سابق دانشگاه شریف: ریاست نکردیم، برای آینده مدیریت انجام دادیم

رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف، گفت: ذهنیتی که در بحث مدیریت وجود دارد، این است که مدیر وظیفه‌ای دارد که طبق آن باید در رأس نهاد به امورات رسیدگی کند اما از دیدگاه من، مدیر باید در زمینه مسائل دیروز، امروز و فردای دانشگاه برنامه‌ریزی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر رضا روستا آزاد در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: مهم‌ترین بحث برای مدیر، شناخت سازمان خود در جوامع ملی و بین‌المللی است تا با کمک اعضای دیگر نهاد، قادر باشد آینده را پیش‌بینی کند. اگر قصد داشته باشیم امروز را اداره کنیم باید زیرساخت‌های آن را آماده کرده باشیم. باید در عین اینکه جبران مافات تاریخ دانشگاه انجام می‌شود، برای آینده هم سرمایه‌گذاری کنیم. برای مثال زمانی که دانشگاه صنعتی شریف ۱۱۸ نفر برای هیات علمی جذب می‌کند، باید برای حل مشکل مسکن آنها چاره‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت چهار ساله خود به عنوان رییس دانشگاه صنعتی‌شریف گفت: من و تیم همراهم در طول چهار سال سعی کردیم آینده را ترسیم کرده و فضا را متحول کنیم. ما ریاست نکردیم، بلکه برای آینده مدیریت و برنامه‌ریزی انجام دادیم.

رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات مدیریت کشور روزمره بودن آن است، اظهار کرد: باید تفکر راهبردی، روحیه تفکرگرا، تحمل در برابر سختی‌ها، تحمل فشار در مقابل فشارهای عاجز، آینده‌نگری و… حاکم باشد تا مدیریت‌های بعدی دچار بحران نشوند.

صدور مجوز مینی‌پارک فناوری دانشگاه صنعتی‌شریف در هفته آینده

روستاآزاد با اشاره به تنظیم سند راهبردی برای دانشگاه صنعتی‌شریف اظهارکرد: هنگامی که این سند در سایت دانشگاه گذاشته شد، بعد از یک ماه دو هزار دفعه دانلود شده و نهادهای مختلف از ما تقدیر و تشکر کردند.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه صنعتی‌شریف دستاوردهای خوبی حاصل شده است، گفت: در حوزه آموزش نفرات برتر کنکور و المپیاد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین ما موفق شدیم علیه اتحادیه اروپا رای بگیریم. در حوزه پژوهش تعداد مقالات افزایش قابل توجهی داشته است. در حوزه فناوری ۱۰ الی ۱۵ شرکت تاسیس شد. همچنین مجوز مینی‌پارک فناوری دانشگاه صنعتی‌شریف در هفته آینده صادر خواهد شد.

رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: براساس گزارشی که موسسه تایمز ارائه داد، رتبه دانشگاه شریف در طول چهار سال از ۵۰۰ به ۲۵۰ ارتقا پیدا کرد. این امر تحقق نمی‌یافت مگر با مشارکت جمعی.

روستا آزاد در پایان گفت: من خدا را شکر می‌کنم که فردی متدین، پاک و سالم با تجربه خوب مدیریتی و رتبه خوب علمی سرپرستی دانشگاه را برعهده گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم